Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik egyszer már voltak gazdagok/jómódúak, de azután elveszítettek sok pénzt/vagyont?

Figyelt kérdés

Nem kárörvendeni szeretnék, távol álljon. Ilyen sztorikat csak filmekben láttam, meg távolról hallottam, de nagyon kíváncsi lennék, hogy lehet igazán nagyot bukni.

Léteznek-e tipikus buktatók, vagy inkább ez szerencse kérdése?

Én még fiatal vagyok, még éppen hogy csak el kezdtem dolgozni, és szeretnék tudatosan élni, építeni az életem, és mostanában nagyon sokat gondolkoztam ezen.

Ha van olyan akivel megtörtént ilyen, kérlek írja le mi történt, hogy tanulhassunk belőle!


2019. ápr. 25. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nagybátyám. Ha nem is milliárdos de konkrétan mindene megvolt. Ház, autó, külföldi nyaralás 3 havonta, több 100 milla kB 25 évvel ezelőtt. Pár rossz üzleti döntés, belekerült alvilági dolgokba, hogy tartani tudja a dolgokat. Mára semmi. A részleteket nem ismerem, de egy évtized sem kellett a teljes leépüléshez.
2019. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Párom családjában több, egymástól független ilyen eset is volt.

Az egyiknél az üzlet fuccsolt be, illetve átléptek egy határt, amit nem kellett volna (védjeggyel való visszaélés, nem konkrétan hamisítani akartak, csak olyan mintát tettek a ruhára, ami védett), a másik esetben hűtlen kezelés történt, egyfajta piramisjáték, ami bedőlt.


Mindkét esetben nagyon magasról zuhantak nagyon mélyre.

2019. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

"nem konkrétan hamisítani akartak, csak olyan mintát tettek a ruhára, ami védett"


ez olyan mint:


"nem konkrétan lopni akartam, csak szándékosan fizetés nélkül vittem ki egy terméket a boltból"

2019. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Sejtettem, hogy belekötsz, de más az, ha egy márkanév alatt forgalmazok egy terméket, és megint más, ha egy külföldi országban levédett mintát teszek rá egy termékre.


Nem védeni akarom őket, mert oktondi lépés volt, de a két eset nem ugyanaz.

2019. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Egyik tavolabbi rokonom, 90es evekben ment a bilt, volt egy eletszinvinal, az üzlet hanyatlani kezdett a 2000es evekben, de az eletszinvonal nem lett leadva...
2019. ápr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Faternak volt 1 megtakarítási számlája, ami nagyon jó feltételekkel fizetett volna a lejáratkor 142millió Ft, de nem volt már pénze a havi drogadagjának a fedezésére, ezért áron alul, 5 évvel a lejárat előtt megszüntette, 950 000Ft-ot kapott.

Kemény 8 napig tartott neki a hirtelen jött "gazdagság", a kocsmában viszont rajongtak érte még a tinilányok is, 57 éves fejjel 19 éves csajokat döngetett, de hamar elfogyott a pénz és ismét rühellte mindenki :)


Öreganyámék a TSZ korszak előtt földbirtokosok voltak, a TSZ megette a földjeiket, bemutatóra szóló részvényeket kaptak, ahol az éves kifizetés, jutalék, termény akkor járt, ha bementél a papírjaiddal és bemutattad a részvényeidet, de ők életükben 1-er sem tették meg.

A kárpótlási jegyeket szintén nem használtak fel, elértéktelenedett és papírhulladékká vált!


A TSZ megszűnésekor a részvényekkel lehetett licitálni a megszűnt szövetkezet gépparkjára, földjeire, épületeire, tehenészet, lovarda, sertéstelep, stb.

Ezen szintén nem jelentek meg!


Öregapám halálakor került elő 240 000 000részvény, ami értéktelen volt, a TSZ-t már felszámolták több, mint 10 éve.

A tehenészetet 160 000 000részvénnyel vitte el a legmagasabb licitáló, sertésrészleg 70 000 000, traktorok 4-10 millió között, földek 1-2millióért.


Nekik meg ott rohadt a szekrényben 240millió, mellesleg egész életükben nélkülöztek, pl. hús havonta 1-er került az asztalra, a pénzügyeket öreganyám kezelte, 1960-as évektől kezdve bontatlanul a szekrényben megőrizve a fizetések, minden negyedik hónapit költötte el.


2017-ben a 4,8-780Ft-os csomagok már semmit sem értek, annak idején meg éhezett a család, hogy spórolhassanak.


Édesanyáméknál volt 64ha föld + halastó + 5ha erdő, a TSZ benyelte, a TSZ igazgató kezelte ő lett a törvényes gyám, mikor anyámék szülei meghaltak ők pedig kiskorúak voltak, a vagyon hozzá került, eladta magának, tehát a Fidesz nem talált fel semmi újat!

2019. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy életemben soha nem voltam gazdag, sőt inkább az ellentéte. Édesanyám minimálbéresként tartotta el a családot (4fő), fater hiába kereste a 3 szorosát, mind drogokra költötte, tehát egy átlag magyar családról van szó.
2019. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Az apam, masfel milliard forintot. Ujrakezdett mindent es most ujra ott tart penzugyileg, ahol regen. Egyszer kell megtanulni penzt keresni es soha tobbet nem lesz ezzel gondod
2019. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon szomorú de tanulságos volt olvasni ezeket!
2019. ápr. 26. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nagy vagyonnal kapcsolatban nem ismerek történetet, de elég jómódúról igen. A probléma az életszínvonal folyamatos növelése volt, a bevételtől függetlenül. Amikor, leestek a bevételek nem vette vissza a kiadásait. A probléma gyökere, hogy azt hitte, hogy a 90-es években jól ment, akkor a jövőben is így lesz, nem lett így. Ebből fakadóan a pénzt felélték és nem befektették, az egyetlen bevételi forrásuk, meg leapadt. Én hiszek benne, hogy több lábon kell állni egy idő után. Ha az egyik láb kiesik, marad a többi. Illetve, nagyon oda kell figyelni, hogy az életszínvonaladra. Mi a vágyad és mit engedhetsz meg valójában magadnak. A kettő nem ugyan az.
2019. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!