Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a helyzet ha az aliexpresse...

Mi a helyzet ha az aliexpresses rendelés elvben fennakadt a vámon?

Figyelt kérdés

A magyar posta nyomkövetője egyáltalán nem ismeri fel a tracking numbert. Másik oldalon próbálkoztam ott held by costum infót látok. Összesen 25 dollár összértékben rendeltem. Korábban nem volt probléma pedig nagyobb összegért is rendeltem már. Kihez lehet ilyenkor fordulni, ha abban sem vagyok biztos, hogy már az országban van a csomag? Engem a vámhatóság semmilyen formában nem keresett.


[link]


2019. máj. 9. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint egy hónapig (30 napig) is állhat a vámon minden extra dolog nélkül, ennyi idejük van továbbengedni akkor is, ha nem vámköteles vagy egyéb problémás termék. Emiatt van egy-két hónap megadva szállításként a külföldi oldalakon normál szállítás mellett.


Ha a megadott szállítási intervallum utolsó napjáig nem jön meg és egyéb infót sem kapsz, akkor aliexpresszen eladónál tudsz jelezni.

2019. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából az nem probléma ha ülnek rajta egy hónapot, de akkor ezek szerint ha jól értem nincs is más dolgom mint türelmesen várni?
2019. máj. 9. 01:04
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
A Postát fel is hívtad, vagy csak az online keresőt használtad? Telefonon több infót tudnak, mint a kereső.
2019. máj. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel a postát. Sok kínai - főleg levélként feladott - csomagra már a királyi nyomorultak ráhúzták, hogy "nem követik nyomon", meg "levélszekrény útján nem kézbesíthető" és simán baxnak kivinni.


Viszont ők továbbra is látják a rendszerben és a szám alapján meg tudja mondani, hogy mi van.


Amúgy posta vámszolgálata - 2019-ben.... - LEVÉLBEN értesít amennyiben vám és áfa fizetési kötelezettséged van.

2019. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 fairi1 válasza:

4-es

ez ennél bonyolultabb

kétféle küldemény van az ajánlott( registered) és a normál csomag.

Az előbbi után gond nélkül lehet érdeklődni a postán mivel benne van a rendszerben. Postanak van egy appja oda írd be az számot és ha rendszer látja akkor nyomonkövetheted a postán van a postásnál vagy hol a fenébe kóborol.

Másik a bajosabb a sima csomag, ez nincs regisztrálva seholse. ilyen pl yanwen küldemények vagy az U elejű csomagok.

ha sima levél méretű akkor gond nélkül megkapod őket a csekekkel együtt. ha nagyobb kezdődik a baj, mivel postásnak értesítőt kell hagynia.

ha nem teszi meg sose tudod meg jött valami, és ha nincs értesítő nem tudják a postások hol van a csomag és nagyon nehéz rávenni őket hogy igenis nézzenek körbe.

2019. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, annyiban javítanálak, hogy a külföldi levélküldeményeket (ami az ebay/ali társai is) már mérettől függetlenül nem viszik ki egy ideje. Tehát a kicsit sem, ami szabvány szerint beférne levélszekrénybe, mindenre ez a szabályzat. Legalább egy éve ez van már, ha nem több.

Csak értesítőt hagynak róla.

2019. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fairi1 válasza:

"Csak értesítőt hagynak róla."

igaz, ezt elfelejtettem.

Igaz nekem egy túlméretés csomagot ami regisztrált volt kihozott a postás, nem voltam ott, és mentem be a postára értesítővel ahol mondták majd másnap jöjjek vissza postásnál van.


túlméretes nem ajánlott meg postás kedvén múlik. eltűnt csomagon ami 46 napja nem akar megérkezni, közben a többi 7 ugyanabban az időpontban rendelt megjött, és azok vagy ajánlottak voltak vagy levélméretűek.

2019. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!