Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paks 2 ha drága mért nem...

Paks 2 ha drága mért nem választja Magyarország azt mint Ausztria?

Figyelt kérdés
2019. máj. 12. 20:47
1 2
 11/13 anonim válasza:

Tény és való, hogy a fúziós energiától messze vagyunk, nem is határoztam meg, hogy mikor lehetne építeni, így nem is beszéltem ostobaságot.

Magyarországon ha lesz is, másoktól fogjuk venni és minimum 50-70 (de inkább 100) évnek kell eltelnie.

A franciák is csak 2050-ben terveznek építeni egy nagyobb kísérleti reaktort, pedig ők aztán tényleg topon vannak a dologban.

Egyébként nem lehetetlen technológia, csak nagyon drága alkatrészek és technológia kell hozzá.

2019. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

De, jelenleg lehetetlen technológia, ugyanis antianyag kell hozzá, ami jelenleg sokkal inkább elmélet jelenleg, mint gyakorlat.


Amíg darabszámban adják meg, hogy mennyi antihidrogén tudtak előállítani addig nincs értelme ilyesmiről beszélnünk, ez nem az a lépték, ami egy reaktorhoz kell...

2019. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Utolsónak.

Nem vagyok szakértő, sem fizikus. De az antianyag, hogy jön ide? Nincs köze a fúziós reaktorokhoz.


Továbba nem antihidrogénnel működik (ilyen nem is létezik ami azt illeti...kevered valami scifi filmel a dolgot) hanem a hidrogén egyes izotópjai, deutérium és lícium kell hozzá, mindkettő előállítása könnyű és már régóta megoldott, akár nagy mennyiségben, pont ezért ezt fejlesztik, mert sokkal több "üzemanyag" áll rendelkezésre mivel csak víz meg hidrogén kell a két elem "készítéséhez" mondjuk úgy, az atommal ellentétben, plusz kevésbé szennyező, (de egyébként ugyanúgy sugárzik megjegyzem)


Viszont amit az elején írtam, hogy párdarab elég lenne kelet európának, az hülyeségvolt. Csak így akartam kifejezni, hogy szerintem mennyivel több benne a potenciál a jövőben, vagy 200 év múlva, de lehet ez megtévesztett másokat és mást értettek fúziós reaktor alatt, mint pl: az "anti-hidrogén" válaszoló.


Egyébként az első generációs fúziós reaktorok teljesítménye közel azonos lesz az atom reaktorokével, sőt talán kisebb.

Az újdonság másban van, akit érdekel írja már be googlba, bár sokan gondolom túl lusták hozzá.


De megint leírom akkor, franciaországban már VAN egy "ITER" nek nevezett kisérleti FÚZIÓS reaktor, 2.szor említem. Kérem aki nem hiszi el, keressen rá googl-ba. A fúziós reaktor nem egy lehetetlen technológia, nem scifi, sőt, működését tekintve hasonlít a jelenlegi reaktorokhoz.

2019. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!