Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy sikerült a saját lábatokr...

Hogy sikerült a saját lábatokra állnotok?

Figyelt kérdés
Én már nagyon szeretnék önálló életet élni, de nagyon nem akar össze jönni a dolog. A keresetemből épp egy szobát ki tudnék bérelni, de azt valahogy nem érezném nagy előrelépésnek, akkor már inkább a családommal lakok egy lakásba, nem idegenekkel. Saját albit meg egyszerűen nem tudnék kivenni, vagy max úgy hogy akkor száraz kenyéren élnék egész hónapba. Nagyon ellehetetlenítettnek érzem az egész életem. Nektek hogy sikerült?
2019. máj. 19. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad feladni, keresni kell a lehetőséget, legyen ambiciód, kitartásod. Keress új lehetőséget, gondolkozz mit lehetne tenni, próbálj jobban fizető állást találni. Az a lényeg foglalkozz a dologgal, hogy változtatni tudj a jelenlegi helyzeteden.
2019. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól leírta.
2019. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet értek a kérdezővel.

Most amikor 70-80 ezer a legolcsóbb albérlet és erre jön még a legalább 30 ezres víz, gáz és hasonlók így tényleg nem lehet semmit tenni.


Egy esélyed van, hogy öszeállsz valakivel.

Barátok vagy egy barátnő (vagy pasi) és akkor valami már lehet.


De gondolj bele. Hogy lehet valakinek lakása?

Én is otthon lakom, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy elköltözzek.

Pedig már annyi idős vagyok, hogy van olyan volt osztálytársam akinek 2 gyereke is van.


Tanulj nyelvet és menj külföldre. Más esélyt sajnos nem látok!

2019. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Én már nagyon szeretnék önálló életet élni, "


Hány éves vagy, elmúltál már 25?

Ha nem, akkor örülj, hogy van egy otthoni ház, ahol élve ugyan lehet, hogy nem vagy önálló, de legalább tudnál spórolni, összetenni a pénzt egy önerőre saját lakáshoz.

Komolyan mondom, nem értem ezt a nagy "önállóskodást", hogy 18 után már mindenki a saját lábán akar állni és inkább kifizet 100 ezreket albérletre, aztán persze, hogy nem jut az egyről a kettőre.

Csak szólok, hogy a RÉGEBBI RENDSZEREKBEN SEM VOLT JELLEMZŐ, hogy 25 éves kor alatt lakása lett volna valakinek. Sőt!! régen teljesen természetes volt, hogy kezdetben akár 3 generáció is együtt élt egy nagy házban: nagymama/nagypapa, a szülők és a gyerekek. És amikor már anyagilag megerősödtek, akkor vettek vagy építettek egy házat és külön költöztek.


Ja, és az annyira fejlett Nyugaton sincs a fiataloknak saját lakásuk - sőt, még a felnőtteknek sincs sokszor, mert olyan drága. Annyi a különbség, hogy némely országban a fizetésből meg lehet élni, bérelt lakás mellett is. De pl. Spanyolországban már ez sem feltétlenül igaz (alacsony bérek, drága lakhatás)

2019. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, csak lemaradt: előreláthatólag a fiam itthon marad kb. 23-25 éves koráig, addig simán félre tud tenni a fizetéséből - ha ügyes - évi 1 millió ft-ot, így legalább az önerő meg is lesz egy olcsóbb lakáshoz. Most 20 éves.
2019. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

@08:04


Köszönöm a hosszú választ.

Igen, elmúltam már 25. Bár igen, az önerőt tényleg össze tudnám spórolni egy hitelhez, de nem vagyok abba a helyzetbe hogy magamra merjek venni egy sok millió forintos hitelt. Aztán bármi történik, bele bukok, visz mindent a bank, és hátrébb leszek mint ahonnan elindultam...

Persze nekem is voltak idősebb rokonaim hogy 2-3 generáció élt egy házba, de az egy sok emeletes családi ház volt, nem egy panellakás. Másrészről, lehet régen ez dívott, de ma már lenézik azt aki nem költözik el ennyi idősen otthonról és áll a saját lábára.. De ha szorgosan gyűjtögetek, és nem emelkedik tovább az egekbe az ingatlanár, akkor talán 40-45 éves koromra tudok is venni egy saját lakást, és elköltözhetek itthonról...

2019. máj. 20. 09:07
 7/15 anonim ***** válasza:

" de ma már lenézik azt aki nem költözik el ennyi idősen otthonról és áll a saját lábára."


Tévedsz: az eszméletlenül megemelkedett ingatlan árak miatt egyre többen választják a "mamahotelt"

És ne aszerint élj, hogy mások mit gondolnak rólad - mert akkor sosem leszel önmagad.

Egyébként itt egy nagyon jó cikket olvashatsz erről.


Végezetül az én esetem: nő létemre 39 évesen szültem a gyerekemet, saját lakásom is van (akkor még nem volt) és végig egyedül neveltem: egészséges, jó fej gyerek, abszolút nem bántam meg, hogy nem fiatalon szültem :-)

Szóval csak lazán, nem kell stresszelni az élettől: spórolj, tanulj (végig, mindig az életedben) fejlődj és figyelj a lehetőségekre!


[link]

2019. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most az csak egy dolog hogy mások mit gondolnak, de talán nem árulok el nagy titkot azzal, hogy én is szeretnék már 25 felett önálló saját életet élni.
2019. máj. 20. 09:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Értem én, de hát ez van... Ezért írtam, hogy tanulj, fejlődj, figyeld a lehetőségeket, mert csak úgy lehet előrelépni.

Mondhatnám, hogy vidéken már 2-3 millióért is vannak házak - csak hát ugye ott meg munka nincs. Valamit valamiért....

2019. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg amit 2-3 millióért kapsz meg az általában a dózerolni való kategória...
2019. máj. 20. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!