Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy alapítvány részére...

Ha egy alapítvány részére szeretnék gyűjtést indítani egy blogon/weboldalon azt jogilag megtehetem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenre, hogy nekem nincs vállalkozásom, magánszemély vagyok de szeretnék pénzt gyűjteni alapítványoknak (pl. Gyermekétkeztetési Alapítvány), ezt hogyan tehetem meg? Szükséges valamilyen engedély? Adózás a bevételből? Fontos, hogy úgy gondolom minden egyes forint egy az egyben az alapítványokhoz jutna (kivétel ha adózni kell belőle).

2019. máj. 25. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem gyűjthetsz más nevében, csak ha engedélyed van rá. Persze feltüntetheted, hogy "küldjetek pénzt nekem, én meg majd továbbítom az alapítványnak", csak akkor felmerül a kérdés, hogy vajon miért ne kapásból az alapítványnak küldjék? Mert én ugyan egy büdös vasat nem adnék annak, aki így gyűjtene.


Természetesen azt megteheted, hogy úton útfélen reklámozod az alapítványt és arra buzdítod az olvasóid/ismerőseid, hogy adománnyozzanak az alapítványnak. Ezzel segíted a munkájukat.


Adományozás, támogatás stb könyvelői szemmel:

Bővebben: [link]

2019. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
2019. máj. 25. 10:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél.
2019. máj. 25. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!