Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik fogják üzemeltetni Paks 2-t?

Kik fogják üzemeltetni Paks 2-t?

Figyelt kérdés

Így elsőre számomra az tűnik logikusnak, hogy Paks 1 személyzete, hiszen kb akkor fognak felépulni az új blokkok, mikor a régieket elkezdik bezárni. Mégis azt olvasom, hogy a személyzet egy részét már most képezni kezdték, illetve tervezik. Állítólag Paks 2 személyzete fele lesz a régi blokkoknak a több automatizált eszköz miatt, tehát elvileg nem is kellene aggódni, hogy nem lesz elég szakember. Valaki aki járatos a témában elmagyarázná a dolgokat?


Illetve Paks 1-ben most van elég üzemeltető, vagy nincs? Mert ott dolgozó ismerőseim állandóan túlóráznak emberhiányra panaszkodva, de itt gyakorin és külsősöktől meg azt hallom, hogy nehéz bejutni és telítettek a helyek (minden pozícióban)



2019. jún. 18. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért gondolom én nem rossz a fizu... Ha MOL fizet a rendszerkezeloknek nettó 250-300e fizut meg évi 700e cafeteriat+13. Havi meg 14. Havi... Akkor Pakson sem gondolom hogy kevesebbet fizetnek. Ellenben a molnál, de gondolom én Pakson elég komoly oktatás+vizsga zajlik, aki pedig nem felel meg a kritériumoknak az repül... Azért ez nem játék
2019. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értek az atomerőművekhez, de el tudom képzelni, hogy azért csak a fele, mert a régi atomerőművet is üzemeltetni kell, hiába zárt be: pl. Biztonsági őrök, a sugárzást nem lehet felszámolni teljesen, ezért kellenek kritikus rendszerek amiket üzemeltetni kell, stb.
2019. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kérdésed második része igaz, én voltam és pl nem vettek fel, de ezt közölték is telefonon az interjút követő 2 hét múlvára. Nyilván tényleg nagy a szelektálás, de egy próbát megért.(mérnöki pozíció)
2019. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha el is készül akkor az oroszok az üzemeltetők, a tulajdonos pedig a magyar állam. Hivatalosan legalábbis így szerepel a szerződésben.
2019. júl. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!