Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal kifizetés - Mikor...

Paypal kifizetés - Mikor vonható vissza Paypalon egy kifizetett összeg?

Figyelt kérdés
Az egyik ügyfelem Paypalon szeretne nekem fizetni. Vevőként gyakran használom, de "eladóként" még sosem próbáltam. Kicsit félek attól, hogy miután én elküldöm a megrendelt terméket, visszavonja a kifizetést. Megteheti ezt? Milyen beállítások kellenek ahhoz, hogy ezt ne tehesse meg, hogy működik? Mit fogok látni a számlán, amikor az összeg már visszavonhatatlanul nálam lesz, és mit, amikor még visszavonhatja? Mj.: A terméket letöltési linken keresztül fogom átadni. Előre is köszönöm! :)

2019. jún. 25. 06:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen biztosra nem tudsz menni. Megkérheted, hogy fizessen "friends and family"-vel, ebben az esetben a Paypaltól nem kérhet refundot. Viszont még így is beballaghat a bankba, indítva egy chargeback-et, azt állítva, hogy nem ő hajtotta végre ezt a fizetést a kártyájával. Erre a fizetés után 180 napig van lehetősége, és hiába vetted le te már a pénzt a bankszámládra, a Paypal ebben az esetben is mínuszba teszi a számládat, és ha valaha még használni akarod (mint írtad, szeretsz vásárolni vele), vissza kell nekik fizetned a pénzt.

Az összeg nagyságától függően a csatolt bankszámlára végrehajtást is kezdeményezhetnek.

De az is lehet, hogy az ügyfeled amint meghallja, hogy friends and family-t kérsz, azt fogja gondolni, te sántikálsz rosszban és eláll az ütlettől.

Aki online árusít, annak mindig megvan ez a rizikó, hogy egy-két dörzsölt ügyfél esetleg jogtalanul visszaigényli a pénzét.

2019. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Valójában egy fotózást szeretne paypallal kifizetni, és ő maga javasolta a friends csatornát.

Gyanakodtam, azért is tettem fel a kérdést, de szerintem csak gyorsítani szeretné a folyamatot. (Külföldön nem mindig olyan gyors az átutalás mint Magyarországon.)

2019. jún. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!