Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legkevesebb mennyi pénz...

Legkevesebb mennyi pénz szükséges a túléléshez budapesten? Van, aki került már hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
Augusztustól nehéz helyzetbe kerülök, nem fogok tudni teljes állásban dolgozni. Lakhatás, kaja, ruha tekintetében minimalista leszek, nem költök fodrászra, kozmetikumokra csak ha nagyon muszáj, ékszereket, divatos cuccokat, modern kütyüket elfelejtem, nem járok sehova - tehát csak annyit költrnék, amennyi az életbenmaradáshoz kell. Így mennyi pénzt kellene szereznem havi szinten?

2019. júl. 1. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Lakhatás, kaja, ruha tekintetében minimalista leszek,"


Csak épp néhány lényeges infót nem adtál meg: albérletben laksz vagy esetleg tanulsz és kollégiumban, netán saját lakás, aminek x ft a rezsije, stb?

2019. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Ezt így lehetetlen megmondani, ossz meg több információt. Például, hogy hol laksz? Albérlet? Mennyibe kerül? Fogsz költözni vagy maradsz?

Vannak-e nélkülözhetetlen speciális igényeid (étkezés, gyógyszer, miegymás)?


Általánosságban egyesek állítják, hogy havi 30e forintból már lehet naponta 3x étkezni (el nem tudom képzelni hogyan...) - ehhez add hozzá a lakhatásod költségét + valami minimális tisztálkodószert. Ez az abszolut minimum. Innentől meg indulhat a trükközés, pl. a munkahelyen tudsz-e WC-zni / zuhanyozni, rokonoknál tudsz-e kajálni, stb...

2019. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

SOKAN, minimálbérből is meg kell, hogy éljenek.


HA, a lakhatás megoldott, olcsón, pl.: szoba bérlés, akkor simán elég a minimál.

2019. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

2.-nak.


"Általánosságban egyesek állítják, hogy havi 30e forintból már lehet naponta 3x étkezni (el nem tudom képzelni hogyan...)..."


Bizony!


Sok troll majom le szokta írni itt ezt a baromságot. És engem pontoznak le, meg jelentenek, amikor pofán röhögöm őket.

2019. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

2-esnek és 4-esnek:

Azért, mert nem tudjátok elképzelni vagy megvalósítani - netán jobbak a lehetőségeitek - azért még meg lehet oldani.

2-en élünk havi 50 ezer ft kajapénzből.

Nem vagyok troll és főleg nem majom.

És igen, lepontoztalak, 4-es a stílusod miatt: semmi nem jogosít fel arra, hogy másokat majomnak nevezz, ismeretlenül.

Főleg nem olyan embereket, akik esetleg KÉNYTELENEK ennyiből élni.

2019. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Emberek, ez nem vitafórum!

Egy átlag pesti albérlet 200+rezsi körül mozog, de ha van olcsóbb lakhatás, akkor nincs akkora gáz.

30 és 50 közt van különbség. Szerintem amúgy napi 2000 ft. kajapénzből a legtöbb ember ki tud jönni. A bérek magasabbak, még részmunkaidő esetén is, de ne az alapján keress munkát, hogy mennyi kell, hanem törekedj a maximumra!

2019. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

KÖNYÖRGÖM!


Sokak számára hasznos lehet, ezért írjátok már le, hogy napi 3X étkezést, hogy lehet 2000-ből kihozni?

2019. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

6-os, pedig pontosan erről szól a kérdés, hogy mennyi az a minimum, amiből meg lehet élni?


"30 és 50 közt van különbség."


Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, akkor KETTEN élünk havi 50 ezerből, azaz fejenként 25 ezerből - szóval tényleg van különbség :-)

Hogy hogyan lehet?

Nem, nem "szemetet" eszünk - bár nem is élünk olyan egészségesen, mint szeretném.


Nos, a titok - többek között - a FŐZÉS.

Múlt héten ettünk sonkás tésztát, sült csirkét franciasalátával - másik nap meg sült krumplival, tökfőzeléket sült csirkemájjal, sajtos tésztát, lecsós virslit tarhonyával, stb.


Sőt, van a közelünkbe egy közért, ahol közeli lejáratú termékeket szoktak árulni olcsóbban - ott pl. 150-ért megveszem ugyanazt az Actívia joghurtot, amit más 350-ért egy átlag közértben. Hát így. ha valakit érdekel, szívesen adok tanácsokat, hogy lehet "megfogni" a kajapénzt :-)

2019. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most a szüleimnél lakom, de költöznöm kell, addig is próbálok pénzt szerezni. Még érvényes a diákom, így szövetkezetnél dolgozom, most van 90 ezer a számlámon.

Fájdalomcsillapítón kívül nincs extra igényem.

Lány vagyok, keveset eszem, most is kihozom a kaját napi 1000 alatt. (Nem a szüleimtől kapom)

A kérdés, hogy hova tudnék költözni olcsón, ez a legnagyobb probléma.

2019. júl. 2. 12:11
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Be kellene pasiznod. Akkor kijössz havi 30e-ból .
2019. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!