Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbeszélt találkozón, illedel...

Megbeszélt találkozón, illedelmességi protokoll (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan egy számomra nagyobb volumenű üzleti tárgyalásra kell mennem egy vállalkozóval. Hosszas telefonos egyeztetés után fog megtörténni a találkozó az Ö irodájába.

Kérdésem az lenne, hogy annak függvényében, hogy tegezzük egymást és már természetesen be is mutatkoztunk, személyes találkozónál érdemes-e köszönésnél ismét bemutatkozni?


Vagy mit érdemes ilyenkor mondani, tudtok-e olyan szabályokat amire érdemes odafigyelni az egész megbeszélés folyamán?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!



2019. júl. 2. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

" tudtok-e olyan szabályokat amire érdemes odafigyelni az egész megbeszélés folyamán?"


Igen: arra nagyon figyelj, hogy ne húzzon csőbe, ne vágjon át, stb.

érdemes egyenrangú félként viselkedni: ne ordítson rólad, hogy esetleg mennyire ideális lenne Neked ez az üzlet, stb. - próbálj meg higgadt maradni és ügyelni az apró részletekre. Ha valami nem tiszta, ne hozz azonnali döntést - kérj gondolkodási időt.


Belépésnél pedig nyilván illik bemutatkozni- mivel úgy vettem ki, személyesen még nem találkoztatok - egy kézfogással összekötve.

2019. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon hasznos volt. Megfogadom a tanácsokat. A köszönést illetően, valóban, személyesen még nem mutatkoztam be neki, de telefonon keresztül már igen. Éppen ezért érdekelne, hogy elég ha csak kezet fogok vele és köszönök, vagy mutatkozzak be még egyszer?
2019. júl. 2. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Leírtam: kézfogás és ezzel együtt bemutatkozás.

Tök mindegy, hogy tudja a nevedet - mivel személyesen még nem találkoztatok, ezt így illik.

Nem kerül semmibe, ha elmondod a neved :-)


Ha meg valamiben bizonytalan vagy, akkor tedd fel magadnak a nagy kérdést (pl. ilyen esetben):

Mi fáj jobban?

Ha elmondom a nevem feleslegesen vagy ha nem mondom el és az első pillanatban már bunkónak, illetlennek néz?

Ugye, hogy a második? Akár az üzlet meghiúsulását is jelentheti - de minimum 1 "fekete pont".

2019. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat. Megfogadom őket! Öltözetre mit javasolnál? Egy kötetlen nem csak üzleti, hanem részemről szakmai megbeszélés is lenne. Én az utcai ruhát preferálom (ing meg az ehhez hasonlókat nem annyira), de a nadrágon vacillálok. Menjek farmerbe vagy a nyári hőség elég indok a rövidnadrágra? Neked erről mi a véleményed? :D
2019. júl. 4. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:

RÖVIDNADRÁG SEMMIKÉPPEN SEM !!

Sem üzleti, sem szakmai találkozóra nem mennék sem rövidnadrágban, sem farmerben. Nagyon jó minőségű vékony vászonnadrágok is vannak, sztreccses anyagú nadrágok is, megfizethető áron. Nem mondom, hogy vegyél fel inget - bár attól függ, milyen minőségű/szintű a találkozó, szerintem az is bőven normális lenne - de egy jobb fajta pólót mindenképpen javasolnék.


"Látatlanban" azért elég nehéz így tanácsot adni, mert nagyon nem mindegy, hogy a sarki lángosos a vállalkozó (igen, tudom, írtad, hogy nagyobb volumenű, de lehet, hogy lisztet akarsz eladni neki egész évre, szóval ez is lehet nagy volumenű :-) ) vagy pl. a Graboplast vezérigazgatójával (csak mondtam egy példát).

2019. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!