Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vidéken mennyibe kerül a...

Vidéken mennyibe kerül a meggy, a sárgabarack, a cukkini és a karfiol és az uborka?

Figyelt kérdés
Tegnap egy belvárosi - nem a legdrágább - piacon "sétáltam" - igazából be akartam vásárolni, de semmi nem lett belőle. Meggy 880 ft, sárgabarack 6-800 ft, cukkini, karfiol 600 ft/kg, uborka 400 ft/kg. Egyszerűen nem értem. Igen, tudom, drága a helypénz, nincs, aki leszedje, sok az adó. Megjegyzem a hétvégén egy olyan helyen voltam, ahol volt meggyfa, 5 perc alatt min. fél kg meggyet leszedtem, csak úgy, nassolásra. Ha normálisan dolgoztam volna, szerintem 1 óra alatt le lehet szedni 5 kiló meggyet. Mi az oka, hogy szinte már megfizethetetlenül drágák a zöldség-gyümölcsök? Ja, amúgy állítólag egészségesen kéne élni - de hogyan??? Oké, nem eszem chipset, de ha a zöldséget sem tudom megfizetni, akkor hogy?
2019. júl. 3. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy vidéken? Hol vidéken? Mert nem egységes. Hiába hiszed azt. Szokásos fővárosi duma. Vidéki....mintha egy egység lenne
2019. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zalaegerszeg meggy 100 felett, karfiolt tegnap vettem, 799/kg...


A lányom a Fővám tér közelében lakik, ezerszer olcsóbb a Vásárcsarnok, mint Zegen a piac.

2019. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1000 felett a meggy, bocs.
2019. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es: azért írtam vidéket, mert NEM A FŐVÁROSra vagyok kíváncsi. Igen, minden, ami nem főváros, az vidék - és én pont erre vagyok kíváncsi: BÁRHOL. Lehet tőlem Szabolcs vagy Komárom melletti települések, de Baranya megye, Kecskemét és környéke, mindegy.

Érdekel, hogy hol mennyi a zöldség, gyümölcs?


Most pl. alaposan meglepődtem 2-es válaszán - köszi, 2-es :-) - mert van ugyebár az a törvény, hogy őstermelő nem viheti 40 km-nél messzebbre a terméket árulni: ezért azt gondoltam, hogy helyi piacokon - BÁRHOL a fővároson kívül - olcsóbban lehet hozzájutni, mivel a környéken mondjuk több van belőle, nehezebb esetleg eladni, stb.

2019. júl. 3. 14:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, 2-es, már csak azért is meglepő, meg "sokkoló" :D a válaszod, mert pont arrafelé nézegetek kis házikókat - de hát a drágaságba nem akarok "beleszaladni" :D
2019. júl. 3. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Miskolc: meggy 1000 ft körül, őszibarackot 480 ft/kg, karfiolt 500 ft/kg, a kovászolni való uborkát 400 ft/ kg áron vettem.
2019. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tavaly az egervári eper olcsóbb volt Pesten, mint itt helyben a szedd magad akcióban :(
2019. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat - van meglepődés részemről rendesen :-) és :-(

Azt gondoltam - a fent leírtakon kívül - hogy vidéken biztosan olcsóbb a helypénz is a piacon, akkor talán a gyümölcs is olcsóbb ott.

Úgy tűnik, ha nem is sokkal, de Bpesten tényleg kicsivel olcsóbb - bár én ezt is nagyon drágának találom.


Ha erre jár még valaki és van kedve leírni, szívesen fogadom a tájékoztatást :-)

2019. júl. 3. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!