Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzba releváns még...

Önéletrajzba releváns még beírni az érdeklődési köröket/hobbikat és a képességeket (megbízhatóság, figyelmesség stb. )?

Figyelt kérdés
Elsősorban hagyományos típusú önéletrajzba, de akár a többibe is.

2019. júl. 12. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz "hagyományos" alatt, szerintem most már az amerikai tipusú megy 99%-ban. Képességeket mindenképpen beleírhatsz, a hobbiékból sem lesz probléma, bár az nem túl releváns. Ha mondjuk az életveszélyes sportok a hobbid azt ne írd bele.


Ha beleírod mondjuk, hogy megbízható illetve figyelmes vagy akkor mindenképp készülj arra, hogy megkérdezik, hogy "mit jelent az, hogy megbízható ön szerint?" illetve, hogy "mondjon egy példát a figyelmességére"

2019. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az érdeklődési kört, hobbit még ha nem is, de a képességeket mindenképpen ajánlott beleírni.
2019. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha értékes információt tartalmaz, akkor érdemes beleírni, ha nem akkor nem.


Ami szerintem fontos, hogy az ember ne csak sablon szavakat dobjon oda, hanem röviden, 1-1 mondatban indokoljon is.


Mindenki oda tudja írni, hogy tulajdonságaim: figyelmes, megbízható, precíz, pontos. Na de mitől az? Persze erre lehet jó a kísérő levél is.


Például leírod, hogy hobbid a makettezés, kicsit kifejted, hogy milyeneket csinálsz, és belefűzöd, hogy ehhez türelem, precizitás, odafigyelés kell.


Ez azért is jó, mert megelőzöd az első által is említett rákérdezéseket, előre választ adsz rájuk. De még ha nem is írod le, akkor is érdemes magadnak megjegyezni, mi miért van.

2019. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hagyományos, folyószöveges önéletrajzot már senki nem ír. Csak az angolszász, vázlatpontos létezik.


A skillek kellenek, sőt érdemes őket szétbontani: personal, interpersonal, professional, technical.


A hobbi szerintem idétlen. Rengeteg ilyen CVt látok, hogy oda van csapva a végére, hogy hobbi: olvasás, sport. Irreleváns info, senkit nem érdekel.

2019. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!