Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az tényleg igaz az ausztriai...

Az tényleg igaz az ausztriai egzisztenciával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ausztriai ismerősömnek meséltem, h itt is van fejlődés, babaváró, csok, családi adókedvezmény stb.


Erre azt mondta, h Ausztriában úgy van, hogy, ha gyereket tervez egy pár, akkor 2 évig elrakják a 13-14. havi fizetést , meg az adó visszatérítést és nagyon sok pénzük lesz.

6 órában dolgoznak Ausztriában, 1800euróért a párjával.

Ketten, heti 30-30 óra munkával, 3600 eurót keresnek Bécsben. Olyan diplomával, amit még Magyarországon csináltak valamilyen egészségügyhöz közeli terület, nem orvos, nem ápoló, nem tudom pontosan, lehet szociális munkás.

Bécsben laknak, 3 szobás, erkélyes albérlet, nagyon szép új társasházban. 1200euró rezsivel.

A kaja aztmondták annyi, mint Magyarországon, van ami olcsóbb, így kajára 400 eurót költenek havonta.

Kocsi biztosítás 60 euró havonta, 2 kocsijuk van, az 120 euró.

Utazási bérlet valami 100 euró kettőjüknek havonta.

Így 1900 euró a havi kiadásuk + szórakozás stb.

2200-2400 euróból ügy kijönnek, h moziba is járnak, kocsmázni is, néha étterembe, meg havonta 2 havonta Magyarországra is.

1400-1200 eurót félre tudnak rakni havonta.


De azt mondták, h ez a pénz nem a gyerekre van félretéve.

Ha gyereket akarnak 2 évig 13-14 havit elrakják, meg az adó visszatérítést.

13-14 havi fizetés 3600euró/fő/év, az 7200 euró évente

2 év alatt az 14000 euró.

Az adó visszatérítésre is valami olyat mondtak, h 2000 euró/fő/év. Az 8000 euró 2 év alatt.

Tehát 2 év alatt 22000 eurót el tudnak rakni, úgy, h ezen kívül 1200-1400 eurót elraknak havonta.

Mindezt 6 órában dolgozva.

A magyarországi fizetésük, ugyan abban a szakmában, amiben kint vannak, 360.000Ft volt kettőjüknek azt mondták, kint csak félrerakni raknak félre többet havonta.

A 22.000 euró meg elég a biztonságos gyerekvállaláshoz elvileg.

A GYED kint 30 hónapig jár 550 euró a családipótlékkal együtt.

Azt mondta, h kint nem kell babaváró, nincs ilyen para, h aláírni valamit és ha nincs gyerek 10 millió helyet 18 at kell visszafizetni vagy ha válás van.

Albérletbe is lehet gyereket vállalni, mert ott komolyabbak a lakásbérleti szerződések és így nincs olyan, h a tulaj egyszer csak eladja a lakást a bérlők feje fölül.

Azt mondták még, h 6 hónap kint munkaviszony után már jár a gyes is.

Meg, h már Bécsben is ingyenes az óvoda és a Bölcsöde, csak a napköziért kell fizetni meg a kajáért.


Szóval babaváró, meg hitelek nélkül, napi 6 órában dolgozva. Össze tudják úgy hozni a gyereket, h alapból minden hónapa spórolnak több , mint 1000 eurót, de azt nem a gyerekvállalásra, hanem a gyerekre csak a 13-14 havit meg az adó visszatérítést rakják el és így mikor megszületik a gyerek lesz csak a csecsemőre, kis dolgaira több, mint 20.000 euró.


Ez igaz? Annyira nem vagyok jártas a külföldi dolgokban, csak ezt a témát átbeszéltük, egy részét másoktól is hallottam. Tényleg ennyivel másabb?



2019. júl. 29. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Mese habbal :)
2019. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Melyik része?

Mert 13-14. havi fizetés tényleg van.

Adóvisszatérítés tényleg van.


Ahogy kírtam a kérdést megnéztem a neten a családi +gyes tényleg annyi.


Megnéztem pár albérlethírdetést és tényleg 1000-1200 ért már nagyon szépek 3 szobásak vannak.


A fizetést nem tudom. 2-3 állashírdetést néztem abba a szakmában amiben vannak ott tényleg 6 órát írtak és 1650 euró volt és 1900.


Szóval sok mindenben nem lehet téves.

2019. júl. 29. 14:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra semmi hihetetlen nincs a történetben, bármelyik része lehet igaz.


Egy apró megjegyzés a saját részedre: az, hogy itthon van babaváró hitel, csok, családi adókedvezmény az nem "fejlődés" csak kormányzati döntések a pénzosztásról, amivel egyesek jól járnak mások meg nem (mint ahogy a kinti 13 és 14. havi fizetésnek sincs köze a jeltettséghez).

Van köztük, ami jó ötletnek tűnik és van ami nem.

2019. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek, itthon nem fejlődés van, hanem parasztvakítás meg szavazatvásárlás.


Ettől függetlenül ezek a számok kicsit el vannak túlozva. De nyilván jól lehet élni Ausztriában, Magyarországgal ellentétben egy jóléti ország.

2019. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6 órában 1800 Euróért az sok, viszont nem tartom kizártnak ha valami spéci szakmájuk van. A kaja az drágább, bár ha ügyes vagy, akkor átjársz Sopronba bevásárolni sokat lehet fogni. A többi viszont igaz. Magasabb az életszínvonal Ausztriában, mint itthon, viszont a szolgáltatások is drágábbak például én a a Wolfganseenél fizettem átszámolva egy férfi hajvágásért 8000 Forintot. A Fertőtónál az osztrák oldalon ugyan ez 4800 Forint. Budapest mellett pedig ahol élek 1700 Forint. Vagy például a fagyi 1 gombóc fagyi Amstettenben 422 Forint átszámolva a Fertőtónál szintúgy. Fertődön 280 Forint. Akkor ne is beszéljünk az ingatlan árakról 2-3 szor drágábbak mint itthon.
2019. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vagy még ott van a masszás. Bécsben egy óra a thai masszás szalonban 60 Euro 19 380 Forint de ha lemész Fertődre ott 5500 Forint 17 Euro.
2019. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

"De nyilván jól lehet élni Ausztriában, Magyarországgal ellentétben egy jóléti ország."


A világ 99%-a felől nézve Magyarország is egy szuper, jóléti állam.

2019. aug. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Ügyes vagy, 7-es. Jár a grátisz viktoros póló és az ajándék belépő Tusványosra.
2019. aug. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Pedig igaza van a 7#es nek. Itt sincs rossz életszínvonal, aki képzett, fejlődésképes, az tud érvényesülni, alapjáraton megélni. És ausztriában sincs kolbászból a kerítés.

És ennek semmi köze viktorhoz, megjegyzem jobban élek viktorban mint a "semmit nem csináltunk, de majd megd9glött7nk hogy úgy tűnj9n mintha csináltunk volna valamit" időszakban. Akkor már inkább a viki.

2019. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, h jól élsz? Mennyit keresel? Hány órát dolgozol?


Én heti 40 óra munkával keresek 450ezer nettót. Van 1 házam kiadva, egy nyaralóm és egy nagy 4 szobás lakásom, nem vidéken.

Viszont egyrészt kalandvágyból, másrészt ugyan ezzel a munkával Ausztriában megkeresnék 700 nettót és heti 30 órában.

Az árak meg ugyan annyi, mint Budapesten. Ezért van, h nagyvárosban vagy Budapesten, ha van lakásod, azt ki tudod adni 500-600 euróért. Bécsben meg nagyon szép lakást lehet bérelni 1000 euró körül.

Azért én azt látom, h a legtöbb ismerősöm nagyon sokat dolgozik és nincs semmije. Ha már európában élünk, egy tengerparti nyaralás, egy igényes szép saját lakóhely, egy jó kocsi, jó kaják, havonta pár mozi, színház, kocsmázás beleférhetne, de ezt az ismerőseim 90% nem teheti meg vagy mert annyit dolgozik, h nincs ideje vagy mert nincs pénze vagy mind a kettő.

Sok embernek már az jólét, h ha vidéken van egy 6 milliós ingatlanja, sok esetben hitelre vagy albérletben lakik és van egy 12 éves kocsija egy családnak, meg tud venni egy nagy led tv-t és mindezért dolgozik nagyon sokat.

Persze mióta fidesz van nem volt gazdasági világválság, sőt világszinten mindenhol javult a gazdaság, meg a fidesznek is volt pár jó intézkedése. De se a fidesz előtt, se most nem változott az, h az emberek legalább 90% csóró és nagyon sokat dolgozik.

Azért a mai világban, kapitalizmus, bármikor jöhet egy válság, azért az is jó ha van az embernek pár milliója félretéve, lehet az bankban, aranyba, értékpapírba. De ez kimutatott adat, h magyar emberek nagyobb részének egy forintja nincs félretéve.

Nyugaton alap, h havi szinten 150-200ezer forintot minimum félre tudnak rakni. Nem hiába van, h a legtöbb angol és német évente 2-3x megy nyaralni, jó persze minek megismerni a világot, mindenhol csak megölnek a migrik. De azért csak jó az, ha van pár millió félretéve, de ezt nem tudja a társadalom nagy része megtapasztalni.

Az meg, h van olyan hely a világon, ahol éhen és szomjan halnak az emberek igaz. De az, h hálás vagyok, h jó életem van, nem zárja ki azt, h ne akarhatnék kevesebbet dolgozni, több pénzért.

2019. aug. 11. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!