Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok, ha diplomá...

Ti mit csinálnátok, ha diplomásként a megpályázott állásokról nagy valószínűséggel azért is utasítanának el, mert hosszabb ideje állás nélkül vagytok, így nincs friss szakmai tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Több mint egy év kihagyás nem néz ki jól az önéletrajzban, és a munkáltató biztos azt gondolja, hogy az illető kiesett a gyakorlatból. Előtte is kb. 6-7 évig dolgoztam, miután végeztem az egyetemen, többé-kevésbé szakirányú munkakörökben, tehát nem vagyok már pályakezdő, de túl tapasztalt sem. Érdemes valamit behazudni, hogy mit "dolgoztam" az elmúlt több mint egy évben, pl. valami egyéni vállalkozást és utána azt mondani, hogy hát egy év után abbahagytam, mert nem volt nyereséges. De így mégis van valami szöveg arra, hogy mivel telt az elmúlt időszakom, mert az kevés, hogy álláskereséssel, önéletrajz gyártással, állásinterjúkkal töltöttem.

Nem kérek megjegyzést, hogy miből éltem egy évig, mert megvolt rá a megoldásom (tartalékom volt szerencsére), és nem csak diplomás munkaköröket pályázok, szóval sznob sem vagyok.



2019. júl. 31. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

milyen diplomád van?


mert az nem mindegy hogy mérnöki vagy valami büfé szak ami mögött alapból sincs semmi tudás


Ahol fontos a tudás és a tapasztalat ott biztos nem mindegy hogy mennyi van belőle(mármint tapasztalatból)

A büfé szakoknál mindegy mert ugy sem értesz semmihez:)

2019. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Jártam én is így, hogy nem kaptam választ a munkáltatótól. Gondolom a kihagyott évek miatt és azt feltételezték, hogy nincs gyakorlatom. De az ő bajuk lett ha azt feltételezték, ugyanis a saját vállalkozásaim meg sikerre vittem és boldog is vagyok így.

Van egy mondás: Ha valamit nem kapsz meg az azért van, mert valami jobb vár rád. Ez a mondás nálam eddig mindig és minden téren beigazolódott.

Úgy fogom fel a meg nem kapott állásokat, hogy ha az lett volna életem briliáns útja, akkor bizonyára meg is tettem volna mindent, hogy megkapjam. De érezhettem hogy a saját üzletem és életem építése az én helyes utam.


Ha kihagytál egy időszakot és állás nélkül voltál, akkor pedig te is úgy lehetsz sikeres és boldog ha a saját életeddel és üzleteddel törődsz. Továbbra is. Ha állásban lennél boldog akkor a kihagyott időszak helyett akár hobbiból is állásod lett volna.

2019. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten büfé szak, hanem mérnöki, de abból a büfésebb változat és van mellé még egy-két elvégzett tanfolyam. És az eddigi munkaköreim közül néhány csak érintőlegesen volt ezzel kapcsolatos, szóval a szakmai tapasztalatom sem briliáns. Nem töretlen a karrierem, hogy szépen mondjam. De épp ezért próbálok más típusú állásokat is, ahol kevésbé várnak el speciális tudást, inkább csak általánosabb ügyintézői feladatokat megpályázni, mert hosszú távon élni kellene valamiből. De persze jobb lenne valami szakmai, ezért gondoltam, hogy egy kicsit fel kellene erősítenem az önéletrajzomat, valami ártatlan dologgal, ami miatt legalább azon túl tudnak lépni, hogy x ideje nem dolgozom.
2019. júl. 31. 14:01
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Letagadnam a, diplomat es gyarban dolgoznék
2019. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Mérnökként, nem az az egy év a probléma, ott valami egyéb gond van a CVddel, ha be se hívnak
2019. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, nem emiatt a cezúra miatt nem hívnak be.
2019. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mivel nem keresett diploma, szóval nem villamosmérnök, nem gépészmérnök. Vannak régiók, ahol nem keresnek napi szinten mondjuk településmérnököt. És mivel kicsi az esélyem, hogy a közeljövőben ilyet keresnek a környéken, de mégsem szeretném, ha egy évből több év munkanélküliség lenne, így többfajta állást is megpályázok, ahová a kiírás szerint alkalmasnak érzem magam. De én magam is látom, hogy az önéletrajzban hirtelen véget ér a szakmai tapasztalat rész és már nem azt az évet írjuk és nincs új munkahely, szóval nagyon feltűnő a hiány az önéletrajzban, szerintem ez sok hr-esnek szemet szúr.
2019. júl. 31. 16:06
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Küldd át privàtban az önéletrajzod (pl google drive link), szedd le róla a személyes adataid ill küldd át hogy hová pályázol!


Megmondom, mi a baj vele.

2019. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8-as, valóban nagyon jól jönne egy ilyen jellegű segítség, mert egy külső szem, főleg, ha ért is hozzá biztos hamarabb kiszúrja, ha van valami hiba az önéletrajzban. De azért a szakmai tapasztalatok felsorolásával meg végzettségekkel már be lehet azonosítani az embert, kicsi az esély, de nem szeretném, ha véletlenül valami ismerősnél landolna a kérdésem. :-)

Esetleg HR-es vagy?

Gondoltam már rá, hogy valami profi HR-es vagy coach tanácsát kérem, de hát manapság a tanácsot sem osztják ingyen.

Vajon a külsőség, stílus számít az önéletrajzban? A fénykép? A kor és a nem? Vagy a szakmai életút zavarossága az, ami meghatározó? Pl. kihagyások, nem szakirányú tapasztalat stb?

Én azért továbbra is fontosnak tartanám, hogy valami tartalommal töltsem meg az elmúlt álláskeresési időszakomat az önéletrajzban, de nem tudom, mivel.

2019. júl. 31. 16:53
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem HRes vagyok, hanem mérnök
2019. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!