Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az illető a MÁV hibájából...

Ha az illető a MÁV hibájából adódóan elkésik a munkahelyéről, a munkáltató kötelező a késési igazolást elfogadni? Ilyenkor mi a procedúra?

Figyelt kérdés

Előljáróban: Pesten élek, Pesten dolgozom, így engem ez személy szerint nem érint, de kíváncsi vagyok.

Mi a helyzet akkor, ha valakinek van igazolása a 30 perces késésről? A munkáltató ilyenkor el KELL, hogy fogadja? Illetve a munkavállaló kénytelen más hibájából annyival tovább bent lenni?


2019. aug. 1. 09:13
 1/5 anonim válasza:
83%
Jobb helyeken azért illik elfogadni a MÁV pecsétes igazolását. Persze vannak mindenhol faxfejek, akik biztos akadékoskodnak ezen. Nálunk amúgy elfogadják.
2019. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk eleve rugalmas a munkaidő, így nincs ebből gond. Helyközi busszal járok, pár percet minden nap késik, jelentősen ritkán szokott, illetve a metró is egyszer halt le alattam másfél év alatt.
2019. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Rugalmas munkaidőnél szerintem nem értelmezhető úgy, hogy "bent lettél volna ha...", legfeljebb, ha törzsidős rendszer van, és abból is elkésel, akkor ott el lehetne fogadni, de a rugalmas munkaidő jellege miatt valószínűleg bent kellene maradni tovább. (Bár az adminisztráció jellege, és a cégkultúrától nyilván függ ez is)


Kötött munkaidőnél szerintem el kellene, de munkáltatófüggő, hogy ismétlődő késés esetén mikor mondaná azt, hogy "gyere a korábbival".


Nálunk rugalmas munkaidő van, és le kell dolgozni, ha szerez az ember igazolást, ha nem (bár így nyilván szerezni sincs sok értelme)

2019. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk (még régen) az ilyen papírra azt mondták, hogy ha arra volt időm, hogy az igazolást kajtassam, akkor be is tudtam volni jönni előbb. Kenjem a hajamra.

Egyébként elvileg el kellene fogadni, meg normális vezető ismeri a dolgozóját. Ha valaki kétnaponta késik, lusta nap közben, meg folyton gond van vele, az mutogathat bármifél papírt. Akiben meglehet bízni, kiszámítható, pontos, annak meg elég a szava is, nem kell papír sem. Más kérdés, hogy a hiányt le kell-e dolgozni, és hogy mikor. Van, ahol egy-egy késésre legyintenek. Máshol aznap le kell dolgozni, de az a leggyakoribb, hogy akkor kell tovább maradni, amikor a munka megkívánja. Persze illik legalább előző nap szólniuk.

2019. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is "rugalmasak", ha késtél 1 percet, akkor +1 órát maradsz!
2019. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!