Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt a nap...

Ha próbaidő alatt a nap elején felmondok, akkor azt a napot már nem kell végig dolgoznom, ugye?

Figyelt kérdés
Még az is érdekelne, hogy milyen kifizetési kötelezettsége van egy cégnek ilyen esetben?

2019. aug. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A ledolgozott, és még ki nem fizetett napokat ki kell fizetnie a munkaviszony megszűnésekor. Elvileg akármikor felmondhatsz, de én inkább a munkanap végén tenném.
2019. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nap elején felmondasz, akkor először is nem vagy korrekt (függetlenül attól, hogy a cég az-e vagy sem), mert ugyanazt az előző nap végén is meg tudnád tenni.

Másodszor pedig nem kötelessége a cégnek ilyenkor az egész napot fizetni - az már kérdés, hogy vannak jófej cégek, akik esetleg mégis fizetik.

A munkabéredet legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 munkanapon belül kell megkapnod.

2019. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell azt ledolgoznod, de ha reggel ezzel mész be azt már ki se fizetik. Ilyenkor mehetsz elrendezni a leszámolós papírt aztán haza.
2019. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam arra, hogy kérnék fizetést arra a napra, amelyik nap felmondok. Nem tudtam melyik opció lenne a legjobb reggel vagy nap végén. A reggelre azért gondoltam, mert akkor nem kell egész nap gyomorgörccsel ülnöm az irodába és bájcsevegnem egész nap mindenkivel úgy hogy tudom aznap én fel fogok mondani.
2019. aug. 3. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Mielőtt a mostani munkahelyemre kerültem, 2 munkahelyről is eljöttem próbaidő alatt. Mindig reggel mondtam fel és mindig kifizették azt a napot is. Lehet, hogy ez függ a munkarendtől vagy mittudomén mitől, de még egy korábbi munkahelyemen mondta a hr-es, hogy aznapra, mikor bemész, már jár a fizu. Akkoriban kezdett nálunk egy új kolléga, aki 2,5 órával azután, hogy első nap bejött, fel is mondott. Ekkor mondták, hogy mennyi papírmunkát megspórolt volna, ha inkább el se kezd dolgozni, plusz így még egy teljes napi fizut is kap.

A ledolgozott napokra a fizud és a kilépő papírokat 5 munkanapon belül kell megkapnod, és ahogy felmondtál, mehetsz is haza (értelemszerűen ha úgy van, meg kell várnod, amíg épp ráér a főnök/hr-es, vagy éppen akivel dolgod van ilyenkor).

2019. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt megteheti a cég, hogy pl. délelőttös műszakban pont 14:00-kor adja ki a papírjaid!

Én már jártam így, bementem reggel korán felmondani, mert már vártak rám a másik melóhelyen, délelőtt kezdhettem volna.

Az a nap így kiesett...

2019. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek, ha csodálkoznál, miért lettél lepontozva (bevallom, én is lehúztalak, de llegalább megírom, miért):


Nem így van, hogy ha bemész, akkor aznapra JÁR az egész napi fizetés - max lehet, van olyan állami cég, ami ezt így csinálja.

De próbáld ki ezt egy Tescoban, ahol PERCRE PONTOS blokkolás van - ott tuti nem fogják Neked az egész napot kifizetni.

Szóval nem kötelező kifizetni az egész napot: ha 4 órát vagy bent, akkor 4 órát kell fizetniük, stb.

2019. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
5-ös vagyok, mindhárom cég multi volt, h-p 8 óra. Ezért írtam, hogy lehet, van olyan munkarend, ahol nem így működik.
2019. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Törvény szerint a ledolgozott időre bérezés jár.

Tehát a "ledolgozott időre".

Ha Te délig dolgozol és utána közlöd még próbaidő alatt, hogy felmondasz, nem kötelesek csak délig kifizetni. De ha megegyeztek, hogy végig dolgozod a műszakot, akkor természetesen a teljes műszakot köteles fizetni. De ha nem dolgozod végig, hanem "befejezted a munkát", akkor mégis mit fizetne ki?


Normális az a cég, amelyik ennek ellenére azt is fizeti, ami nem is lenne kötelessége. Általában úgy veszik, hogy intézed a leszámolásod (ezt sem vagy köteles munkaidőn kívül tenni), tehát munkaidő alatt teszed, ezért nem problémáznak azon, hogy nem a munkád végzed.

2019. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!