Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a közalkalmazotti...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek a közalkalmazotti bérek miért ilyen alacsonyak? Ti hogy boldogultok ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Nővérem keres körülbelül 140 ezer nettót. Fbből önállósodni nem tud és folyton azt hallgatja itthon, hogy mennyire keveset keres... mintha ő tehetne róla.

2019. aug. 5. 11:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%
Mondj egy olyan szakmát, munkát amiben alkalmazottként ettől többet megkeresel 8 órában, fix nappalos műszakban, de nem gyári robotként. Nekem - egyelőre - nem a fizetés a probléma, hanem az hogy nincs helyettesítője. Ha lenne az jó lenne. De nincs. Én is így körül keresek.
2019. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert az állami szféra (elviekben) nem profitorientált. Aztán az más kérdés, hogy a hierarchia csúcsán az "okosok" mi alapján döntenek az egyszerű állampolgárok számára fontos kérdésekről.
2019. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem tudok ilyet mondani 1-es, viszont azt nem tartom normálisnak, hogy emiatt itthon nincs béke. Miért nem lehet békén hagyni a gyerekemet, ha már egyszer csak ennyi a fizetése? Nem épp elég baj ez?
2019. aug. 5. 11:40
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Talán, azt szeretnék ha munkahelyet váltana, azért mondják mindig. (?)
2019. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
4-es nem tud váltani jelenleg, ezt is tudják otthon.
2019. aug. 5. 12:12
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
#4 váltson munkahelyet, de ugyanannyi munkával hol fog legalább annyit, vagy többet keresni? Nem védem a közszférát, de ha egyszer még mindig a legstabilabb és legkiszámíthatóbb...? Én még mindig nem hiszem el azt, hogy napi 7-8000 Ft-ra kijövő napibérnek a másfélszeresét, dupláját megkeresik az emberek. Persze akinek diplomája van és jókor volt jó helyen az már más, de ők se keresik degeszre magukat.
2019. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%

"Én még mindig nem hiszem el azt, hogy napi 7-8000 Ft-ra kijövő napibérnek a másfélszeresét, dupláját megkeresik az emberek. Persze akinek diplomája van és jókor volt jó helyen az már más, de ők se keresik degeszre magukat."



Nem keresem degeszre magam, de azért a havi 100-150-nel van jobb.

Budapesten az átlag fizu nettó 300. És ez még csak az átlag, nekem ennél picivel több is, 400. És itt a gyakorin rengeteg embernek ennél is sokkal több.


A nettó 140 tényleg kevés, gyakorlatilag csak picivel jobb, mint a minimálbér.

2019. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
7-es mivel foglalkozol?
2019. aug. 5. 12:42
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Bp.-en az átlag fizetés nettó 300 ezer? Te hol élsz? Itt is a sima, diploma nélküliek a 130-170 ezer között keresnek nettóban, az még a bruttó 300at sem éri el, nem hogy a nettót.


A kérdező lánya akkor tudna többet keresni, ha átmenne droidnak egy gyárba vagy valahova ahol napi 10-12 órázások vannak, de az borzalmasan fárasztó, nem sokan bírják, hiába több a pénz, ha belerokkansz idővel. Nem olyan egyszerű ez a témakör, ha egyszerű volna nem lennének ilyen alacsonyan megfizetettek a közférában dolgozók

2019. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Testvérem, nem a lányom. Édesapánk nem érti miért keres ilyen keveset és miért nem önállósodik.
2019. aug. 5. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!