Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esti tagozatos tanuló mehet...

Esti tagozatos tanuló mehet diákmunkára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok. Most leszek szeptemberben 10.-es, és esti tagozaton fogom folytatni a gimit. Egészségügyi okok miatt sajnos nem tudok nappali tagozatra járni, ezért döntöttünk úgy a szüleimmel hogy beiratkozunk egy esi gimnáziumba. Július 30.-án voltam 16 éves. Jövő nyáron szeretnék diákmunkát vállalni, és majd tavasszal szeretnék elkezdeni keresgélni, majd jelentkezni egyre. A munka jellege mind egy lenne, csak ne haladja meg a képességeimet. Fizikai munka is lehet akár, de én annak örülnék a legjobban ha egy állatmenhelyen dolgozhatnék.

A kérdésem az lenne hogy: Ugye esti tagozatos tanuló ( 18. életév-ig ) is mehet ugyanúgy diákmunkára mint egy nappali tagozatos tanuló?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. aug. 6. 15:06
 1/3 anonim válasza:
100%
Elvileg igen.
2019. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mehetsz, sőt, OKJ esti tagozaton én 24 évesen diákmunkáztam egy fél évet :). Teljesen legálisan, az adóbevallásom is rendben volt.
2019. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehet, gyakorlatilag nehéz.


Kevés olyan diákmunka van, ahol megelégszenek az esti tagozattal.


A munkáltatók a nappali tagozatosok után kapják a kismillió kedvezményt. Nem éri meg estist foglalkoztatni, mert akkor már felvehetnek normál dolgozót is, akinek nincs gond a ráérésével.


De sok sikert, remélem találsz majd valamit! :)

2019. aug. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!