Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nőiesedett el ennyire...

Miért nőiesedett el ennyire az orvosi szakma?

Figyelt kérdés

Az elmúlt néhány évben ahány rendelésre, kivizsgálásra, stb. mentem, az orvosok legalább 80%-a nő. De ilyen 30 körüli, 4-5 éve végzett kb.


Mi az oka, hogy ennyire elnőiesedett az orvosi szakma?



2019. aug. 8. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szabadok? Szavazati joguk van és még tanulnak is? Elképesztő hova fajul ez a világ!
2019. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg ezért, mert végre tanulhatnak. Az ún. segítő típus - a klasszikus gondoskodó alkat, ami az orvosé is kéne, hogy legyen - inkább a nőkhöz, mint a férfiakhoz köthető.


És miért probléma az neked, hogy milyen nemű az, aki segít, ha tudja a szakmáját? Nekem sokkal inkább baj az, ha egy orvos a fehér köpennyel és a fonendoszkópjával meg a rohadt nagy egójával és a féltudásával tönkreteszi az életemet, vagy a szeretteim életét, egészségét - akár férfi, akár nő legyen egyébként. A valódi tudásnak nincs köze a biológiai nemhez.

2019. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell a feminista hiszti, nem azt írta a kérdező, hogy ez rossz dolog, csak megkérdezte a jelenség okát.
2019. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2:

Miért, 20 éve nem tanulhattak?

Amúgy hol írtam én, hogy probléma??

2019. aug. 8. 10:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Talán a késői szülés "elterjedése" miatt is.

Aki 20-25 évesen gyereket vállalt, az nem végzett orvosi egyetemet.

Most ugye kitolódott a gyerekvállalás, így a nők is tanulhatnak akár 30 éves korukig is.


Amúgy nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a "fiatal" női orvosokkal (akár nőgyógyász, akár gyerekorvos)

2019. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a statisztikákat ez nem csak az orvosokra (ált.orvos, fogorvos, állatorvos) igaz, hanem a jogászokra is (kb.70-30% az arány), holott ezek a szakmák régen mind "férfiasak" voltak. Az ok egyszerű, a nők tanulhatnak, sokkal elfogadottabb az, hogy egy nő karriert épít és nem csak babázásból áll az élete, meg főzésből és takarításból.
2019. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

Leginkább azért, mert a legtöbb normális férfi már szärik a erre a világra. Legyen azé, akinek még kell. A nőknek pedig még kell. Ennyi.


https://www.youtube.com/watch?v=VQe0hQDUQio


https://www.youtube.com/watch?v=4mhlzyxLgoI

2019. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Semmi gond, utolsó. Elszúrtátok, sírjatok a sarokban, majd anyuci ezt is megoldja helyettetek!
2019. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

,,Miért, 20 éve nem tanulhattak?"

A joguk megvan hozzá már régóta, de azért azok a családok amik csak egy gyerek egyetemi tanulmányait tudták fizetni, inkább a fiúkat taníttatták, még akkor is ha a lány gyerek volt az idősebb vagy okosabb.

2019. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%
A nők manapság eleve többen mennek felsőoktatásba.
2019. aug. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!