Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szoftverfejlesztők tényleg...

A szoftverfejlesztők tényleg szeretik a munkájukat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, stressz, hajtás, túlórahegyek, borzalmasan rossz minőségű kódokban kell hibákat keresni...

Az állandó önképzés is fárasztó lehet.



Szeretik a munkájukat?


2019. aug. 11. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem mindig van így. Ha a projekt a hataridőhöz közeleg persze van, hogy hajtunk, a borzasztó kódot debugolni pedig igen menő dolog. Van amikor szinte egész nap PlayStationözünk.
2019. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretem.
2019. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Minden munkának megvan az előnye és a hátránya is.

Jó:

Fizetés!

Szellemi munka és elismerik az embert

Fejlődési és továbblépési lehetőségek

Hibakeresést sokan szeretik (én is). Ez olyan nyomozgatós feladat és sikerélményt ad, ha megtalál az ember egy hibát.

Kreatívitást ki lehet élni

Rossz:

Egész nap az irodában senyvedni

Stressz az van. Minél magasabb a pozíció, annál több.

Jó munka eredménye még több munka -> akár rövid idő után is simán kiéghet az ember


De azért rengeteg függ egy cégtől is, illetve cégen belül a projekttől és az emberektől, hogy milyen a munka.

2019. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a többség igen. Nekem több ismerősöm is van ilyen területen és sokan nem a fizetés alapján döntöttek az elhelyezkedés szempontjából, persze volt egy minimum amit elvártak. Az egyik volt középiskolai osztálytársam inkább elment egy kis céghez csak, azért, hogy játékfejlesztéssel foglalkozhasson, pedig mivel a BME-n végzett simán mehetett volna olyan helyre ahol a 2-3x-t is megkereste volna a mostani fizetésének, persze most nem panaszkodik, de akkor is ez valahol az elhivatottságot mutatja.


De, ha olvasol fórumokat például prog.hu-t akkor láthatod, hogy rengetegen vannak akik tényleg szeretik amit csinálnak.

2019. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem,mert kreatìv, kelendőek vagyunk.

Debuggolással sincs para, válságbiztos szakma sőt egyre jobban kell,és egyre több fejlesztő kell.

Magas fizut kapsz,itt egy medior már megkereső egy középvezető közgazdász nettóját sőt egyes esetben magasabb vezetőjét is.

A cégek kényeztetnek minket mindenfèle dolgokkal,van karrier lehetősèg vezető,architecti ott meg akkora a fizu,hogy kb. infarktust kapnál.

Plusz érdekes meló, mindig fog kelleni.

Rugalmas is,home officeba tolhatod.

Sőt nálunk olysn van,hogy hètfőn bejelenti a kolléga,hogy szabira akar menni kedden már szabin van.

Home office ugyanez,mellette csocsó,darts,Play Station,Xbox.

Akkor megyek enni amikor akarok napi 4,5-ször is senki nem szól bele,ha ki kell ugranom valahova kutya nem szól.

Van,hogy a kollèga 12kor már hazamegy ès home officeozik,van,hogy 14kor már szálingòznak haza szépen,nèh van hajtás,túlóra de azt is fizetik kompenzálják.

Magasabb szinten meg alap prèmium kategóriàs verda termèszetesen benzin kártyával,juttatàsokkal.

Cèges trèningek,karrierlétra tervezés.

Kontrát nem tudok mondani.


Életem legjobb döntése volt,hogy programozó lettem és nem éltem 26 èves koromig, királyoknak nincs ilyen élete mint ma egy fejlesztőnek.

Komolyan, ez nem rabszolga munka,csak nem szopnak le kb.

De lassan az is lesz,mert hálistennek nincs ember sem.


Èn imàdom,az,hogy állandóan fejlődni kell, ez alap,bele kell tenned a melót.

De cserébe Hawaii dizsi napszemcsi.

Nèha van stressz igen.

De kinél nincs,pl ügyvéd haverom saját iroda,aztàn alig van meg a 300e nettó,na ezt egy junior megkeresi,akinek kb. a pecsét éppen szárad a diplomáján.

2019. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fura, nekem is van szoftverfejleszto3 ismerősöm, annyira nem keresett szakma ez. Epam is úgy hivogatja oda az embereket, mert sorra jönnek el, szintúgy ingyen kávé, társas stb, de közbe fizetes kevés, teambe kell külföldiekkel dolgozni naphosszat.
2019. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy mondom 6-os nincs ember,mert nem teszik bele azt kőkemèny hajtádt tanulàst főleg az elején.

Meg ott a kulcs kevès fizu ezèrt meg aki tapasztalt az vàlogathat jobbnàl jobb pozik között.

Egyre kevesebb az ember és egyre több kell.

2019. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Van aki igen van aki nem
2019. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm bem tud elhelyezkedni vele, mertcsak Budapesten van ezzel munka, kecsegtetnek ezzel a home officeszal,de az is sak akkor.jo nekik ha pesti vagy. Aki 80km re lakik az már nem jo
2019. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
A férjem hónapok óta 15-20 órát dolgozik hetente, 40 órás fizetésért, részben home office-ban. Ő most inkább azért panaszkodik, mert unatkozik. Egyébként ezt csak az tudja jól csinálni, aki szereti, és általában ők keresnek jól.
2019. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!