Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes takarékoskodnom...

Érdemes takarékoskodnom nyugdíjas éveimre, vagy majd úgyis lesz valahogy, a kormány mindig küld egy kis alamizsnát?

Figyelt kérdés

2019. aug. 28. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ehen halni nem fogsz
2019. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

A lehető legfontosabb most a dolgozó években , hogy legyen saját, tehermentes ingatlanod.

Ha megnezzuk a mostani nyugdíjakat, gyakorlatilag lehetetlen lenne albérletet fenttartani belőle. Még vidéken sem tudnál bérelni, rezsit fizetni, enni, gyógyszert venni egy átlag nyugdíjból. Megyeszékhelyen, fővárosban pedig teljesen esélytelen.

Jelenleg az ingatlan nagy biznisz, ha van rá mód, akkor én befektetésnek vennék még egyet a nyugdíjas évekre.. Most egy lakás kiadásból több bevétel jöhet havonta, mint egy átlag nyugdíj.


Azt tudni kell, hogy fenttarthatlan a mostani rendszer és már úgy is szorongatják a nyugdíjasokat, hogy ők a fő szavazóbázis és nekik akarnak kedvezni a legtöbbször.

Nem követi a nyugdíj az inflációt évek óta és ez csak egyre rosszabb lesz idővel.

Szóval én nem nagyon alapoznek arra, hogy az én időmben lesz és nem arra lesz elég, hogy hajléktalan legyek.

Mindenképp érdemes ingatlanban tartani a megtakarításod, mert a pénz el fog értéktelenedni, mire nyugdíjas leszel. Akár garázst is érdemes venni lakótelepeken, lényegesen olcsóbb, mint egy lakás. És fix jövedelem lesz ha kiadod. Ha eladod, akkor meg egyszerre lesz egy nagyobb összeged x év múlva. Ha más nem aranyat is vehetsz, de ne tarts nagyobb összeget készpénzben, mert hosszú távon a töredékét fogja csak érni sajnos.

Magánnyugdíjpénztárakban szerintem senki sem bízik már.

2019. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:

A kormány a hajléktalanokat, romákat sosem segíti igazán.


Akinek pénze van, nyugodtan alszik, akinek nincs, hitelt hitelre halmoz, elvállalja a rossz munkákat is (kell a pénz), nem képezi magát (helyette kulimunkát végez).


A megtakarítás szabadságot jelent.


A kérdésedre válaszolva: alamizsnát mindig kapsz, de azért ne a faluvégi roma család életszínvonala legyen a célod:)

2019. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!