Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban nehezedik a külföldi...

Valóban nehezedik a külföldi munkavállalás?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom Hollandiában él 36 éve. Most említette, hogy Hollandiában is és Belgiumban is a választásokon olyan pártok nyertek, akik nem támogatják a külföldi munkavállalókat.

Szerinte egyre több nyugati ország fogja megnehezíteni és hazaküldeni a munkavállalókat.


2010. júl. 15. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Háát én erről még nem hallottam, de azért mindenhol nem hiszem. Az országoknak valamilyen szinten megéri külföldit foglalkoztatni, mivel kevesebb minimálbért kap mint egy saját országbeli. (De ez csak az én véleményem 19L)
2010. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van a dolognak egy természetes ingadozása, de tudja a fene, hogy most egy nehezebb időszak jön-e ilyen értelemben. A holland és belga kormányoknak is megvannak a korlátaik, nem csak nekünk. A holland és a belga cégek viszont szivesen foglalkoztatnak külföldit, ha az olcsóbban jön ki nekik, mint a hazai.
2010. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos igy van itt a briteknel is. Foleg az arabokbol van eleguk, kelet-europainak lenni meg annyira nem gaz. Asszem a mult heten vezettek be, hogy aki nem eu allampolgar, az mostantol nem fizet egeszsegbiztositast, es nem is jar neki ellatas, ha megbetegszik, maszek orvoshoz kell mennie es annak fizetnie. Meg aki nem beszeli a nyelvet folyekonyan, be sem akarjak majd engedni. Tobb vallalkozotol is hallottam, hogy nemakarnak mar tobb kulfoldit alkalmazni. Akik mar itt vannak, azokat megturik, de ujakat nem akarnak. Az meg hulyeseg, hogy azert alkalmaznak bevandorlokat, mert olcsobbak. Nalunk britek es "nem britek" ugyanannyit kapnak. csak nekik derogal a felszolgalas meg a takaritas, azert csinaljak nagyreszt kulfoldiek az ilyen munkat.
2010. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

16 millióan élnek Hollandiában. És fele akkora mint MO.

Az újonnan érkezett melósokat és szakembereket már nem várják tárt karokkal.

2010. júl. 15. 21:52
 5/7 A kérdező kommentje:

ja ugye meg azt is említette, hogy rengeteg olyan van, aki kimegy a szociális segélyek miatt és ugyanazt csinálja , mint az anyaországban.

Csak szüli a gyerekeket.

2010. júl. 15. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek elege van már a sok idegenből, akik az őslakosoknak akarják megmondani, hogy mi legyen. Nekünk is, nekik is.
2010. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orszag, politikusok nem nagyon nehezithetik meg a munkavallalast, hiszen mar egyszer elfogadtak, hogy union belul mindenki oda megy, ahova akar. A vallalkozoknak tobb beleszolasuk van, hogy kiket alkalmaznak. Nekem is az a tapasztalatom egyebkent, hogy az europaiakkal nincs annyi bajuk(bar bulgaria, romania nincs a kedvenc orszagok kozott), inkabb a tobbi kontinensrl erkezokkel.

A fizetes nalunk is ugy van, hogy mindenkinek ugyanannyi, nem szamit a nemzetiseg, de ez nagyobb vallalat. Van ahol tenyleg kevesebb fizetest kapnak a kulfoldiek, de ezek olyan munkak, amit a hazaiak nem nagyon akarnak csinalni, mint mar irtak elottem. (takaritas, felszolgalas es foleg mezogazdasagi munkak)

2010. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!