Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egyszerre diákmunkát és...

Lehet egyszerre diákmunkát és rendes munkát végezni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Ha a rendes munka lenne a fő munkahely, a diákmunka pedig alkalmi, hétvégente, és csak egy hónapig lenne egyszerre a kettő, utána már nem lenne diákmunka, csak rendes.


Tehát ki szeretném használni, hogy október végéig még dolgozhatok diákként, mert van egy jó hely, ahová szeretek járni, viszont közben ugye kerestem rendes munkát, hogy amint megszűnik a diákmunkás lehetőségem, mehessek dolgozni rendes állásban. És erre a helyre valószínűleg már októberben felvennének.

Ilyen esetben mi a törvényes eljárás?

Köszönöm a segítséget.



2019. okt. 1. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nyugodtan megteheted, semmi nem tiltja.
2019. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2019. okt. 1. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de az iskolaszövetkezet nem fog iskolalátogatásit kérni? Pár éve már van, hogy végeztem, de én anno nem tudtam utána már diákmunkázni, mert kellett volna új iskolalátogatási.
2019. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nem kötelező iskolalátogatásit adni az iskolaszövetkezeteknek. Ezt kiváltja egy érvényes diákigazolvány is. Ha valaki végzett pl. most nyáron, akkor október 31-ig érvényes a diákja (vagy tavasszal március 31-ig) és amíg van érvényes diákja, addig vállalhat diákmunkát. Pár éve változott meg, hogy már elég csak a diákigazolvány.
2019. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, hogy elég, hanem pont hogy kell a diák. Amíg elég volt az iskola látogatási papír addig sokan trükköztek, hiszen azt könnyen lehet hamisitani.
2019. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5.

Pont azt hittem volna, hogy most a könnyebb, mert eddig csak akkor kaptál iskolalátogatásit, ha iskolába jártál, most viszont a suli után még pár hónapig dolgozhatsz diákként. Nem gondoltam, hogy lehetett trükközni az iskolalátogatásival, vagy hogy az ilyen könnyen hamisítható lenne.

2019. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: az csak egy papír, nyilván könnyebb hamisitani mint a szigorúan sorszámozott, nyilvántartott diák matricát.
2019. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!