Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyem nem éppen...

Maneko kérdése:

A munkahelyem nem éppen megbízható. Menjek, vagy maradjak? Konkrétumok lejjebb.

Figyelt kérdés
Storytime: most van egy éve, hogy ezen a helyen dolgozom, és nagyjából kéthavonta játsszuk el, hogy valami probléma adódik a kifizetés környékén. Egyszer "elfeledték" elutalni a ledolgozott ünnepnapomért járó bért, egyszer "elfeledték", hogy már magasabb bért adtak, és a régi szerződésben megállapított munkabér alapján számoltak. Egy hónappal később ugyan pótolták, de ez akkor is úgy néz ki, mintha egy megadott pénzösszeggel dolgoznának minden hónapban, és amikor túllépik a keretet, próbálnak faragni a dolgozók fizetéséből, hogy mindenkinek jusson... mintha hitelbe dolgoznék, és ezekből az alkalmakból elég sok van. A legújabb: néhány hónapja fizetésemelést kaptam, amelyet rögzítettünk ugyan egy módosításon - egyetlen sor, benne a pénzösszeggel meg egy gratulációval -, ám az a papír nem tért ki a bónusz összegére. Én akkor azt gondoltam, azért nem, mert ezt a főnök osztja, afféle jutalomként - szóval vagy kapja az ember, vagy nem, attól függően, hogy a főnök hogyan látja, vagy nem látja. Később úgy láttam, hogy jól is gondoltam, mert ezt a bónuszt továbbra is kaptam. Eddig. Ugyanis nemrég közölte a főnököm, hogy "mi megbeszéltük, hogy én a fizetésemeléstől kezdve nem kapok bónuszt", holott ilyesmiről sohasem volt szó, velem nem beszélték meg, és ez így, a módosítás után több hónappal - amely hónapok alatt megadták a ezt a plusz összeget - olyan érzés, mint a hideg zuhany és az izomból gyomorba vágás keveréke. Ha azt mondja, hogy rosszul dolgoztam, fogcsikorgatva, de elfogadom (pedig ez sem igaz, de ehhez végső soron joga van, hiszen a főnöktől függ ez a bónusz, akkor adja, amikor kedve van, nincs rögzítve sem, stb.), de ez akkor is sántít, és már megint ott tartunk, hogy majdhogynem kuncsorognom kell a fizetésemért, ami azért elég megalázó. Mit tehetek ilyen helyzetben, hogyan védekezhetek? Vagy hagyjam az egészet, és inkább menjek? Ilyen alapon felmondhatok azonnali hatállyal, egyáltalán ez belefér a munkáltatói kötelezettség áthágásába, vagy szokásos eljárást kell követnem (30 nap és társai)? Próbáltam már utánanézni is ennek a kérdésnek, de sehol sem találtam választ. Előre is köszönöm a tanácsokat!

2019. okt. 4. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan cégnél ahol a fizetéseket sem tudják megoldani normálisan, csak megy a sunyizás, egy percet nem maradnék.
2019. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egy évet ledolgoztál, akkor legyél korrekt és csináld végig azt a 30 napot szerintem. Legalább te elmondhatod, hogy normális voltál.
2019. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azonnali hatályú felmondásra a történet nem ad okot.


Ahhoz a cégnek a LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉGÉT SZÁNDÉKOSAN VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL JELENTŐS MÉRTÉKBEN meg kell szegnie. A 3 dolognak szinte egyszerre kell teljesülnie, és az azonnali hatályú felmondásnak a szabályszegést követő 15 napon belül meg kell történnie, egyébként jogellenesnek minősül. Az indoklás kötelező, aminek valósnak és okszerűnek kell lennie. Tehát általános indoklás nem fogadható el (például nem fizet bért).

Melyiket nem fizette ki? Milyen összeggel tartozik? Mikor fizette ki utólag? Ha jelezted a bér hiányát, mit reagált a munkáltató? Utólag kifizetett bér után fizetett késedelmi kamatot stb. Ez mind az INDOKLÁS része!


Az eseted még egyenlőre a szokásos 30 napos történet.


Csak jelzem, hogy a béren kívüli juttatásokat szabályoznia kell a munkáltatónak. Ezt írásba kell foglalnia belső szabályzat formájában. Pontosan azért, hogy ne pofára adhassa. Ha ott nincs kizáró ok Rád nézve, akkor köteles adni ugyanúgy, ahogy a többieknek is, ha a hozzá kötődő feltételeket teljesíted.

2019. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor összegzésképp: egy perccel se tovább, ahogy az egyik előttem szóló írta - és milyen jól. Mellesleg: ezt az egy évet is azért húztam ki, mert szerettem a társaságot, és a munka sem volt rossz. Csak hát... kicsit már sok az ilyen ügyekből.

Én voltam a bolond, hogy egyáltalán megengedtem. 30 nap múlva majd jobb lesz.

Köszönöm a válaszokat, segítettek :)

2019. okt. 7. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!