Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor szokás beadni a felmondá...

Mikor szokás beadni a felmondást, ha már kaptam ajánlatot az új helyről (többi lent)?

Figyelt kérdés

- ha beadom a felmondást, mielőtt aláírnám az új szerződést, akkor előfordulhat, hogy a felmondás után például beleraknak vagy módosítanak valamit az új szerződésen és mégsem akarom aláírni, így két szék közé eshetek


- ha aláírom az új szerződést és csak utána adom be a felmondásomat, akkor előfordulhat, hogy a jelenlegi munkáltatóm marasztalni akar jobb ajánlattal, de már nem fogadhatom el, mert aláírtam az új szerződést


Hogy lehet ezt a helyzetet jól kezelni?



2019. okt. 22. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, a rizikót vállalni kell.
2019. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztosra csak akkor mész, ha akkor adod be, amikor az új helyen már aláírtál.

Különben tényleg közbejöhet bármi, és nem lesz munkád.

Én pl. egyszer már biztosra vettem egy pozíciót, mert "meghívással" mentem interjúra, ők akartak engem. Az interjú sem sikerült rosszul, aztán mégsem hívtak időben. Később hívtak, hogy nem volt semmi gond, de a cég átalakul, és azt a pozíciót végül egyáltalán nem hozzák létre.


A jelenlegi helyeden amúgy azt gondolod, hogy marasztalnának? Mert én úgy vagyok ezzel, hogy ha annyira jó szakember vagy, és nagyon komolyan terveznek veled, akkor már most megfizetnének rendesen, hogy kellően motivált legyél.


Egyébként mióta dolgozol ott? Mert a felmondási idővel is számolni kell.

Nálunk pl. 10 év munkaviszony után már 2 hónap, 20 év után 4 hónap a felmondási idő, amit le kell dolgozni. Ha te is régóta ott vagy, akkor az új helyen nem kezdhetsz bármikor, és nem sok cég van, amelyik 2-4 hónapot várna egy dolgozóra, hacsak nem valami igen komoly állásról van szó.

2019. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha már aláírtad a szerződést, az sem garancia semmire. Bármikor mondhatja azt akkor is az új munkáltató, hogy köszi, de mégse kellesz. Vagy elkezdesz dolgozni és az első heteden elküldenek.

És ugyanígy, ha a régi munkáltató marasztalna, hiába írtad alá a szerződést, megmondhatod az új munkáltatónál, hogy bocs, mégse mész hozzájuk.

Mindettől függetlenül én a felmondási idő miatt mindig minél előbb felmondtam eddig. Ha van x hónap felmondási időd, az új cég biztos vár rád, de ne húzd az időt még azzal, hogy vársz pár hetet, mire megvan a szerződés is. Pláne, hogy sok helyen csak első nap kapsz szerződést.

2019. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajánlattal a kezemben szoktam felmondani, és miután az aktuális céggel lebeszéltem, h mennyi felmondási időt kell letölteni, utána írok alá az új helyen. ha az utóbbival gond van, a felmondást még vissza lehet vonni.
2019. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az új szerződés megléte sem garancia, bár ritka hogy a munkáltató a munkábaállás előtt visszlépne. De próbaidő alatt is bármikor elküldhet.
2019. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és te is visszaléphetsz az aláírt szerződéssel a kezedben is.
2019. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A felmondást még vissza lehet vonni dologgal annyiban vitáznék, hogy nálunk volt olyan, hogy csajszi beadta a felmondását de közben kiderült, hogy az új helyre mégse vették fel.

Szerette volna visszavonni a felmondást de mondta neki a főnök, hogy ha beadtad menj is el.

Szal én akkor szólnék ha már az új helyre felvettek biztosan.

2019. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először tudd meg, hogy mennyi a felmondási időd, pl. 1 hónap. Ezt közlöd az új helyen, így kiderül, hogy tudnak-e várni Rád. Ilyenkor talán - nem tudom, nem voltam még így - van vmi előszerződés, hogy x. hónappal felvesznek. Ekkor menj be felmondani, lehet, hogy marasztalnak, lehet, hogy nem, letelik a felmondási idő és mehetsz dolgozni. Ne az legyen benned, hogy mi van, ha meggondolják magukat? Nyilván cégtől függ, Te ismered a céget, lehet-e rá esély.

Aztán, ha meggondolják magukat, akkor megkérdezed, hogy maradhsz-e a régi helyen, ha nem, akkor emelt fővel - köpködés nélkül távozol és találsz másik munkát.

2019. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!