Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az oka, amiért nem...

Mi lehet az oka, amiért nem vesznek fel valakit egy munkahelyre?

Figyelt kérdés

Tesztelőnek jelentkeztem, nem volt a cégnek a jelentkezők felé nagy elvárásai, inkább mentori programnak tűnt első olvasatra... A szakirányú tanulmányok és a tapasztalat is csak előnynek számítottak.


Volt két online kör, ahol logikai feladatokat kaptam, a többségét sikerült megoldani úgy, hogy azt éreztem, jól sikerült, utána behívtak személyesen, ott is volt pár logikai feladat, amiket jól oldottam meg. Tudom, mert mondták.


Meséltek arról, hogy volt, akinek semmi köze nem volt ehhez a pályához és korábban hasonló pozícióba vették fel, mindenre megtanították... Én pedig nem tudom, miért nem feleltem meg, pedig jónak éreztem az interjút, megfeleltem az elvárásoknak és az esetleges buktatóknak (angol, érdeklődés a terület iránt, előnynek a szakirányú tanulmány, programozási ismeret, közel laktam, akár jövő héttől tudtam volna kezdeni, nem volt az egekben a bérigényem (nettó 1100 ft/óra))... És mégsem. És nem tudom, miért nem. Minden passzolt, az alapján, ami nekik kell, az is, ami nekem kell, az is és nem értem...


Nem hiszem, hogy ennyire ellenszenves voltam személyesen. :( Egyedül az a problémám, hogy ez lett volna életem első szakirányú munkája, korábban csak irodai asszisztens voltam, de ott is elégedett volt velem mindenki... Ráadásul sem az angolomat, sem a szakmai tudásomat nem nézték. Nem tudom, miért vagyok alkalmatlan, már a harmadik helyről küldenek el. Az elsőt megértettem, az elég gyenge volt, mert az egészet angol nyelven tartották és eléggé hirtelen ért. Elbénáztam. A másodikat is megértem, mert akkoriban még kódot is alig tudtam olvasni és sok dolgot nem tudtak volna kezdeni velem. Most meg majdnem túlteljesítek az elvárásokon (de az biztos, hogy nem vagyok túlképzett) és nem várok sokat, csak egy szakmai(bb) lehetőséget, ahol bebizonyíthatom, hogy mindent meg tudok tanulni, amit akarok, de nem megy... Nem kíváncsi rám egy cég sem. Még csak a referenciamunkáig vagy egy szakmai tesztig sem jutunk. Emberileg is próbálom azt mutatni, amilyen vagyok, hogy lássák, hogy rám lehet bízni a feladatot, ajánlás útján konkrétan semmit sem akarnak tőlem, pedig nem vagyok link alak, nem vagyok hülye, lusta, ez látszik a cv-men is és nem tudom, mit kellene még tennem.


Miért lehet az, hogy nem akarnak munkaerőnek?


Mikor még az interjún ültem, optimista voltam, még magamat is megleptem, hogy mennyire nem stresszelek és mennyire felkészült voltam kivételesen. Teljesen úgy éreztem, hogy magamhoz képest is jó benyomást tettem, nem voltam zavarban, nem voltam annyira esetlen és gyerekes, mint korábban, voltak konkrét terveim és elképzeléseim, amik szépen össze is csengtek a hr-es által felvázolt elképzelésekkel... Azóta pedig teljesen összetörtem és már annyi önbizalmam sincs, mit eddig. Nem tudom, hogy kezdjem el a karrierem. Szeretem csinálni szeretek programozni, de még tesztelőnek sem vagyok alkalmas...


Ne haragudjatok, ha nagyon negatívra sikeredett, el vagyok szomorodva és kétségbe vagyok esve.


2019. okt. 24. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz akármilyen jó az interjún, ha vannak emberek, akik nálad is jobbak.

Vagy te voltál az egyetlen jelentkező?

2019. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ne csüggedj, fogsz találni jó helyet magadnak, ha ide is majdnem felvettek, akkor majd legközelebb sikerül. Sajnos néhány ilyenen túl kell esni, mire felvesznek. Látod, már nem is izgulsz az interjúkon, ez is egy pozitív dolog.
2019. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mindenkivel ez van. A saját példámat tudom hozni...Én egy Ny-Europai országban dolgozom informatikusként banki területen. Van 15 év tapasztalatom, projektek a világ top befektetési bankjaitól, rakás szakmai certifikáció ilyesmik. Év elején állást kellett keresnem, mert a régi munkahelyem megborult, nos, kb 70 jelentkezés, és 7 interjú után jött össze. Pályakezdőként meg méginkább ilyen, kitartást :)
2019. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves tőletek, köszönöm. :) Lehet hogy tényleg csak ennyi az oka, ahogy írjátok... Egyelőre sajnos nehéz nem magamra venni. Valahol úgy erzem, az jobb lenne, ha tehetnék róla, mert akkor legalább tudnám valahogy befolyásolni. Így viszont tényleg csak a reménykedés marad, hogy "majd egyszer biztos menni fog". :/
2019. okt. 24. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, jelentkezz máshova is aztán majd sikerül. Én kb 3 év fejlesztői tapasztalat után váltottam, de így is volt egy bő hónap és sok sok interjú mire találtam megfelelő új helyet. Pedig volt ahol interjún nagyon úgy éreztem, hogy ez tuti siker lesz, de aztán mégse.
2019. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd összejön jobb, ne add fel.Amúgy nem tudjuk megmondani látatlanul mi a baj Veled: nem látunk, nem látjuk a személyiségedet, hogy milyen embert kerestek a csapatba, esetleg büdös vagy, összeférhetetlennek tűnsz, nem voltál vkinek szimpi...ezek csak személyes interjúnál derülnek ki.
2019. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!