Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középiskolásként, hogy lehet...

Középiskolásként, hogy lehet "relatív sok" pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Nekem is vannak igényeim plusz szeretnék venni egy autót de nem szeretnék senkitől sem kérni hanem magam megkeresni a rávalót. Milyen lehetőségei vannak egy középiskolásnak?

Debrecen közelében lakok.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 29. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

"Keresni" nem lehet sehogy.

Autóra meg főleg nem.

Amúgy legalább 20 alkalommal volt már a kérdés.

Ha annyira élhetetlen vagy, hogy még ezt sem találod, akkor mit vársz?

2019. okt. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
A diák munkaerőt mindenki cég csak aljas módon kihasználja, úgyhogy leginkább sehogy vagy évtized(ek) alatt. De addigra már nem is leszel diák.
2019. okt. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

gályázol egy gyárban nyaranta diákmunkásként - )) egy életre elfog menni a kedved a fizikai munkától - )) egyetem mellett már vállalhatsz évközben is munkát (gyorsétterem, vagy valami adminisztratív munka, ha beszélsz nyelveket) - )) egy év alatt, ha minden klappol és nem elbulizod a pénzed, akkor talán egy használt autót már megvehetsz.


Tipp: ha autót akarsz, akkor mondj le az apróbb igényeidről, mert ha nem vagytok milliomosok, akkor a munka lesz a jövőd és egy érettségivel nem fogsz "relatíve sok" pénzt keresni még egyetem mellett sem.

(mondjuk kivételek vannak, de az más kérdés).

2019. okt. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Az autót fen is kell tartani,főleg ha valami régi használtat veszel..
2019. okt. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nekem is vannak igényeim plusz szeretnék venni egy autót de nem szeretnék senkitől sem kérni hanem magam megkeresni a rávalót. Milyen lehetőségei vannak egy középiskolásnak?"


Milyen lehetőségeid vannak?

Hát, az nagyon szép, hogy magad akarod előteremteni a rávalót, de először szerintem szállj le a földre és add lejjebb az igényeidet. Középiskolásként kocsi?

Persze, nem lehetetlen, de nem is igazán reális. Miért?

Mert:

1.- először is kell egy jogsi - ez már megvan?

2.- az autó abban a pillanatban, ahogy megveszed, veszít az értékéből, tehát egy veszteséges "üzletbe" szállsz bele - hacsak nem tudsz pénzt keresni azzal, hogy van autód.

3.- az autó havi fenntartása min. 20-30 ezer ft- és akkor még nem biztos, hogy mentél is vele (benzin)

(kötelező felelősségbiztosítás, súlyadó, esetlegesen autópálya matricák, parkolási díj, ha elromlik alkatrészek, szerelés, vizsgáztatás, stb)

Javaslom, nézz utána, mennyibe kerül egy autó fenntartása.


Végezetül a "megoldás": ha tényleg nagyon akarsz egy autót, akkor a suli mellett jelentkezz egy Diákszövetkezetbe és vállalj minél több munkát - ami szintén nem lesz könnyű, ugyanis a 18 év alattiakat nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók - inkább 18 felett van meló.

2019. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete volt itt egy kérdés, hogy a srác kapott volna egy autót az apjától, és számolgatta, h mennyi lenne friss jogsival a kötelezője. És kb évi 150 ezerre jött ki több kalkulátorral is.


Szóval olyan megoldást keress, amivel nem egyszeri összeget keresel, hanem kb szarod a pénzt.


Van egy ismerősöm, aki a gimiben landing page-eket gyártott, abból szedte meg magát.

2019. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkán nem tudsz túl sokat összeszedni, bár állítólag a meki jól fizet. Vagy keresel olyan helyet vagy embert akinek bedolgozhatsz, pl fordítás, azért már jó pénzt lehet kérni, esetleg korrepetálsz diákokat, általános iskolásokat.
2019. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha atlag havi 50-60 eft-os bevetellel szamolsz, ami kb. realis ha diakmunkaskent vegigdolgozod a hetvegeket, nem egeszen 1 ev mire veszel egy autot (4-500 eft vetelar + atiras + biztositas). Az autovasarlas mindig zsakbamacska, sokszor annak is aki ugyan abbol a tipusbol mar szetszedett es osszerakott 3 darabot (bar itt joval kisebb valoszinuseggel nyulsz melle), arkategoriatol fuggetlenul. 4-500 eft-ert is lehet olyan autot venni, amihez 3-5 evig muszakin meg olajcseren kivul nem kell kolteni, meg 4-5 millioert is lehet olyat venni, amire egy ev alatt rakoltesz meg 2-3 milliot. Atlagosan havi 30 eft+uzemanyag koltseggel erdemes szamolni (megvetel pillanataban hibatlannak velt autonal), eves 5-10e km futas mellett, ha azt a havi 50-60 ezret a megvetel utan is ra tudod forditani, akkor mukodhet. Ez barmilyen diakmunkaval mukodhet, csak eleted nem lesz mellette, az egyeb igenyeidrol szinte teljesen lemondhatsz. Ha sikerul kifogni egy elsore hibatlannak tuno autot, de 2 honap mulva fotengely szimeringet kell cserelni mert elkezdi engedni az olajat, ott fog allni a garazsban/kertben/haz elott mert egy ilyen javitas kozel 7 szamjegyu egy videki szervizben is. Es nem az alkatresz draga, hanem a munkadij.
2019. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Én is Debrecen közelében lakom :D.

Mondjuk vállalj tanítást? Miben vagy jó? Hallottam már olyat,hogy valaki 7000-ért volt fizika tanárnál. Azért az nem rossz ehy óráért,nem? Neked mi a szakterületed? :D

Debrecen közelében lakok én is, lehet hallani egyet s mást:D

2019. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam már olyat,hogy valaki 7000-ért volt fizika tanárnál."


Azt ugye magad sem gondolod komolyan, hogy egy középiskolás diáknak bárki is kifizetne 7 ezer ft-ot egy óráért a tanításra?

2019. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!