Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, hogyhogy sok...

Magyarországon, hogyhogy sok diplomásnak nehezen megy?

Figyelt kérdés

Én egy német multinál dolgozom.

Napi szinten kapcsolatban vagyok az anyacéggel, emiatt, illetve hivatalos utazások során megismertem a kinti kollégákat.



Németországban egy gazdasági, műszaki diplomásnak valahogyan, sokkal könnyebb boldogulnia.

Elég hamar kapnak jól fizető pozíciókat relatív fiatalon.

Illetve, ha megnézem az ottani "professiont", baromi sok a diplomás munkakör, akár gazdasági,pénzügyi, akár műszaki diplomához passzoló posztoknál.



Nekem meg, műszaki diplomám van, két idegengennyelvet folyékonyan beszélek.

Mégsem tapasztalom azt, amit Németországban a német kollégák.Ők elég könnyen tudnak váltani, ugyanis, van hova.



De, nálunk úgy érzem nagyon kevés a lehetőség, meg kezd telítődni a műszaki állások piaca is.


Amikor frissdiplomás pályakezdő voltam,hónapig nem találtam állást.


2019. okt. 31. 20:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert azokat a munkaköröket, amikhez ész is kell, a német multik otthagyják Németországban, amikhez nem, azokat pedig kiszervezik hozzánk.
2019. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom mert az országnak is nehezen megy


Pont ezek a multik vonszolják a stadionkirályságot...

2019. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Milyen fajta mérnök is vagy pontosan?
2019. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Itt más a munkakultúra. Megpróbálnak minél több bőrt lehúzni mindenkiről, aztán csodálkoznak ha az ember faképnél hagyja őket :D.
2019. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
ha egy mérnök nem kap állást ott már vannak bajok.
2019. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Németország rendkívül iparközpontú (könnyen rá is pacsálhatnak erre egy esetleges hosszabban elhúzódó válság esetén), mérnöki meló van dögivel. Plusz ott csak magas hozzáadott értékű pozíciókat érdemes hagyni, mert drága a munkaerő.
2019. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom ott nem megy boldog boldogtalan egyetemre. Valamiért az van bennünk Magyarországon, hogy ahhoz diploma kell, hogy legyél valaki. Tömve vannak az üzleti képzések is Magyarországon, pedig igen csekély százaléka a végzetteknek az, aki meg is állná a helyét a végére szakmailag.
2019. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem megy nehezen itthon sem.
2019. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
En nem ismerek olyat akinek nwhezen menni inkabb az ismeroseiddel van a baj
2019. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

7-es igazad van! Tanultam Németországban is felsőoktatásban (jog). Míg Magyarországon minden sarkon van egy jogász Németországban nem és a fizetésük is mérföldekre van kezdőként!! Az ok: minden hülyét felvesznek nálunk és diplomát szerez, meg alacsony a követelmény is, kinn ez közel sem így van. Rohadt nehéz bekerülni és szórják a népet, így tényleg a jók kapnak diplomát és utána a munkaerő-piacon is tudnak érvényesülni. Jah és a magyar diplomát kinn nem nézik nagyra (tapasztalat), tudják, hogy nálunk kelet-európai állapotok vannak.

Műszakival sem olyan könnyű elhelyezkedni és jól keresni, gépészmérnök barátom nettó 240 körül keres évek óta egy cégnél. Ott is az van, hogy minden hülyét felvesznek (irtó alacsony a pont) és utána megkapja a diplomát és nem tud elhelyezkedni mert szakmailag totál inkompetens. Ha arról lenne szó, hogy a német egyetemi szinthez igazítsuk a magyart a magyar egyetemek felét minimum be kellene zárni.

2019. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!