Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormánytisztviselőknél lehetsé...

Kormánytisztviselőknél lehetséges a bértàblàtól való eltérés?

Figyelt kérdés
Több éve dolgozom kormánytisztviselőként, viszont mivel fiatal vagyok, hiába van több diplomàm, egy megadott bérsàvba tartozom, aminek a teteje is elég alacsony fizetést jelent. Több munkakört látok el egyszerre, gyorsabban és pontosabban, mint más kollégák, és szívesen is tanulok, így lenne okom fizetés emelést kérni. Kaptam máshol egy jobb fizetés ajánlatot, de mielőtt elfogadom, érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges-e a bértàblàtól hogy eltérjenek, ha akarnak, a jelenlegi munkahelyemen. Mert egyébként szeretem a munkám, csak ebből így nagyon nehéz megélni.

2019. nov. 1. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Több évig kormánytisztviselő voltam én is Bp-en. Nem lehetséges eltérni a bértáblától még az osztályvezetőknek sem. Én váltottam, éhbérért több ember munkáját csináltam, nem érte meg.
2019. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tetszik, akkor váltani kell. Én nem is értem a kérdezőt, azért tanultál, hogy beérd kevés fizetéssel?
2019. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%

Már hogyne lehetne. Bármit meg lehet csinálni a közigazgatásban, csak akarat kell hozzá.

Aki azt írja hogy több évig volt kormánytisztviselő és nem lehet annak valóban megérett a váltás, rossz helyen volt.

1. Átsorolás másik (magasabb) fizetési kategóriába. Máris többet keresel.

2. Minősítés. Akár 10-20 százalékkal megemelkedhet a béred.

3. Célfeladat. Például a semmire. Akár a béred többszöröse is lehet.

4. Helyettesítési bér. 50 százalékos béremelés.

Ez a négy akár egyszerre is megy. Csak vezetői akarat kérdése. Ja hogy nem akarja? Csak azért mert magasabb szinteken elfogyott a keret.

Más lehetőségek is vannak. Főleg vezetőknek. Sajnos.

2019. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltérni lehet (a nevében benne van: csak lehetőség), amivel vagy él a vezető vagy nem. De jobban jársz, ha elmész egy multihoz 3x bérért és még kuncsorogni sem kell.
2019. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Hogyne lehetne . Vidéki helyen épp a választás után ebből áll a balhé ugyanis kiborult a bili mert kiderült "bizonyos" emberek ilyen olyan címen a bértáblás bérük akár TRIPLÁJÁT megkapták zéró valós teljesítéssel mert ilyen olyan "valakik" voltak. Csak most bukott a narancs polgi és már ők se valakik.

Hogyne lehetne eltérni.

2019. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ja, csak éppen ezek az opciók nem a lófszjóska szakmai ügyintézőknek vannak, hanem a rokonoknak, párttársaknak, haveroknak ésatöbbi, így jelen esetben nem alkalmazhatók.
2019. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

"Hogyne lehetne . Vidéki helyen épp a választás után ebből áll a balhé ugyanis kiborult a bili mert kiderült "bizonyos" emberek ilyen olyan címen a bértáblás bérük akár TRIPLÁJÁT megkapták zéró valós teljesítéssel mert ilyen olyan "valakik" voltak. Csak most bukott a narancs polgi és már ők se valakik.


Hogyne lehetne eltérni."


Igen, csak a kérdező kormányhivatalban dolgozik kormánytisztviselőként, annak meg nem sok köze van a polgármesterhez, amire gondolsz az az önkormányzati tisztviselő

2019. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

7-es, azonos válaszadási százalékos druszám (:P):


Kormánytisztviselőként is elvileg rendelkezésre állnának ilyen lehetőségek. Ott is van eltérítés (mindig is volt), most már ahogy hallom, van ilyen kiemelt tisztviselői munkakör is, meg már sávok vannak, szóval elvileg lehetne mozogni ugyanúgy.


De ez nem változtat azon, hogy nincs egy külön bértömeg a jól teljesítő szakmai alkalmazottaknak, meg nincs egy másik külön bértömeg a csókos haveroknak, rokonoknak és a többi. Egy adott szintű területi vezető azzal a státusszal, bértömeggel kell, hogy gazdálkodjon, amit a csókosok benyomása után hagynak a szervezeténél felsőbb szinteken, az meg általában nagyon ki van centizve.


Ez azt jelenti, hogy ha valakinek többet ad, azt másoktól kell elvennie, akár kirúgásokkal (vagy ha maguktól elmennek).


Területi közigazgatás úgy csőd ahogy van, én meg se próbáltam egyezkedni, mikor már a kezdő ajánlat másik helyen vagy bruttó 150 ezerrel több volt mint amit ott kaptam. Az azóta eltelt pár év alatt ez csak tovább nőtt további kb. bruttó 250 ezerrel, összességében kb. bruttó 400-al többet kapok most mint amivel otthagytam őket. Ez ottani viszonylatban már több mint amit az osztályvezetőik kapnak általában, pedig itt csak egyszerű talpas vagyok, nem vezető. De kit érdekel, ha ez is jól fizet, jóval kevesebb munkával meg felelősséggel?


Szerintem akinek esze meg piacképes végzettsége van, az minél előbb hagyja ott a közigazgatást, mert ez soha nem lesz jobb. Nem is kérdés.

2019. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott a frászba őket! Van kitérítés, de nem a földi halandóknak, hanem a kádereknek. Ez rendszertől függetlenül mindig így volt és így is lesz. A központi államigazgatás szerveinél már egész jó a fizetés, oda esetleg megpróbálhatnál átmenni, de ugye komoly gond, hogy egy kormányhivatalból nehezen fognak elengedni a munkaerőhiány okán.


Szóval tiplizz!

2019. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hasznosak voltak. Be adtam a felmondàsom :)
2019. nov. 5. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!