Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól látom/hallom, hogy telítőd...

Jól látom/hallom, hogy telítődik a műszaki/IT terület is?

Figyelt kérdés

5-10 éve még hatalmas hiány volt belőlük, aztán mindenki ilyen szakra ment, mert "jól lehet keresni" vele - mára telítődött és tucatszakma lett belőle, mint a közgazdász/jogéász/bölcsész szakból.



Ma már csak kimagasló tudással (érts mindenhez IS)+tapasztalat, lehet elhelyezkedni (vagy még inkább pofára/protekcióra válogatnak, ahogy magyarhonban egyébként szokás)?



2019. nov. 1. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Hanem mióta beharangozták, hogy hiány van, mindenki azt hiszi, hogy elvégez egy hétvégi tanfolyamot és máris programozó/egyéb lesz belőle. Meg sok a kókler.


Nem tudom mit értesz kimagasló tudáson, remélem nem ott a vonala, ami a fentinél több...


Egyébként mindig el lehet helyezkedni ezekben.


Amúgy meg nem 50ezer informatikus hiányzik, hanem 1 millió 50 ezer, mert én most kitaláltam, hogy felvennék 1 millió senior fejlesztőt minimálbérért, aztán csodálkozok, hogy nem jönnek.

2019. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

1., ma 13:43-as vagyok


Amúgy szerintem bármivel el lehet helyezkedni, hogyha ért hozzá az ember, pláne ha jobban, mint az átlag, pláne ha kimagaslóbban. Legyen szó fodrászról, kolbászsütőről, vagy bármiről. Műszaki területen meg főleg simán.

2019. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az it nem, az inkább felfutóban van.


A műszaki igen, főleg mert döglődik az autóipar.

2019. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Engem hetente találnak meg ajánlatokkal, ahol a nettó napidíj 90-100ezer között van.
2019. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem óradíjban annyi
2019. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyáltalán nincs problémám az elhelyezkedéssel, akkor is keresnek a fejvadászok, ha nem keresek állást.
2019. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"inkább pofára/protekcióra válogatnak"


Ameddig így állsz hozzá a dolgokhoz, addig biztosan proli leszel ebben az országban.

2019. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Muszaki teruleten egyaltalan nem igy van. Nagyon keves a valoban jo mernok, aki az adott szakteruleten rendszerszinten tud gondolkozni. Foleg hogy az elmult 10-15 evben a multikulti felszippantotta a palyakezdok nagy reszet, es nagyon sokan ott allnak 10-15 ev szakmai tapasztalattal, ami a szakteruletenek kb. 10%-at fedi le. Valban komoly mernoki teljesitmenyt es precizitast igenylo munkakra az osszeszerelo uzemekben gyartastamogatast protokoll alapjan felugyelo mernokok nem alkalmasak. Erre mondjak a muszaki vilagban, hogy excelmernok. Ez a palya valoban telitett, de a vegzettsegen tul semmilyen mernoki affinitast nem igenyel.

Pl. robbanasbiztos elektromos tervezobol oriasi hiany van. Rb-s geptervezo ritka mint a feher hollo. Paks 2-hoz szuksegunk lesz reaktormernokok tomkelegere, egy darab nincs az orszagban, komplett kepzest epitettek ra par foiskolan. Elektromos auto hajtastechnikai mernok szinten egy "nem letezo" fogalom. Olaj es gazipari iranyitastechnikat is nagyon kevesen ismerik. A valodi mernoki tervezest/fejleszt igenylo munkakra mindig is nagy igeny volt, van, es lesz. Ez nem egyenerteku azzal, mikor valaki beul a multihoz folyamatmernoknek vagy tesztmernoknek napi 2-4 ora effektiv munkaval egy az anyacegnel 10 eve kidolgozott technikat egy 5 eve mukodo protokoll szerint "fejlesztget".

2019. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Az informatika szerintem telítődik, én is mostanában szeretnék elhelyezkedni, de úgy látom, pl 5 évvel ezelőtt ezerszer könnyebb lett volna...


Rengeteg a képzés és a legtöbb rossz is.


Ismerősöm emeltezett infóból, majd másfelé sodródott, ami nem jött be neki. Majd elkezdett otthon tanulgatni, főleg weblapfejlesztést. Majd elvégzett egy Java bootcamp-et. 1 hónappal ezelőtt még nem a szakmában dolgozott; szerintem most se, mert ritkán beszélünk ugyan, de ezt elújságolta volna. Főleg, mert ugye hasonló csónakban evezünk, és a legutóbbi találkakor egymást túllicitálva panaszkodtunk.


Én egy OKJ-n vagyok, ott a színvonal tragikus. Bármikor felsorolok 5 dolgot, amit kihagytunk (abból az irányvonalból, ami engem érdekel; itt leginkább arra gondolok, hogy NEM a weblapok), ha megerőltetem magam, 10-et is. Lassan vége a sulinak, tehát ezekre már nem is lesz idő, vagy maximum említés szintjén.

Velem a hetekben voltaképp azt közölték, hogy az OOP alapjait se értem....


Állítólag az egyetem se jó, de legalább alapokat ad. Algoritmikus gondolkodás stb.


Ráadásul egyre többen és többen vagyunk, állás meg tudtommal alapból egyre kevesebb.

2019. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En a műszakit két nagy csoportra bontanám. Az egyik az átlag gyartastamogato/karbantartó/tesztmérnök stb akiknek annyi a feladatuk, hogy megtanulnak lépésről lépésre egy már régebben kifejlesztett technológiát, miközben mindenféle előre kész oktatóanyagot használnak. Valójában ez lenne a technikusi munka, mikor csak megtanulod a meglevő dolgokat. Ez a könnyebbik része, ez tényleg telítődik. Viszont nagy ritkaság az olyan tervező/fejlesztő, aki nem kvázi betanitott munkát végez, hanem valódi, gondolkodós, igazi mérnöki munkát, miközben halad a korral, és a jövő technológiáival foglalkozik, amikre nincsenek mások által előre jól megírt jegyzetek, hanem neki kell megoldani a problémát. Az ilyen mérnökök mindig fognak jól fizető állást találni.


IT területén pedig az a helyzet, hogy rengeteg gyorstalpaló képzés jelent meg, ami esetleg jó kiegészítés, vagy kezdőlöket, viszont maga a szak többet vár, mint amit a 4 hónapos kurzusok adnak. Itt áll fenn a legjobban a technika elévülése. Aki nem tud egy ilyen rövid képzésnél többet nyújtani, az nem fog tudni haladni a korral, lemarad a technológiával, és már nem fog kelleni. További ok lehet a telítődésre, hogy manapság sokan informatikusnak képzelik magukat, mert tudnak "számítógépezni" meg ismernek pár szakszót. Manapság mindenki előtt ott a telefon és a laptop, többen képzelik magukat informatikusnak. Az igazi fejlesztők iránt itt nem fog megállni a kereslet, mert a világ olyan irányba halad, hogy mindenbe beépítjük az kommunikációt, az automatikát, az informatikát.

2019. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!