Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mik a havi kiadásaitok?...

Nektek mik a havi kiadásaitok? Mi az amire biztosan pénzt kell költeni egy hónapban?

Figyelt kérdés
Külön szeretnék hamarosan költözni a szüleimtől és ezért számolom hogy mennyi pénzre van szükségem és csak kíváncsi vagyok hogy semmit nem felejtek-e ki a számolásból:))

2019. nov. 1. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Az attól függ, hova költözöl. Értsd ha nincs tévéd, nem fizetsz ha nem köttetsz be netet az sem fizetsz.

Amit kell, közüzemi díjak, albérlet, kaja, javítások és ami neked fontos. Hirtelen ennyi.

2019. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Rezsi, 2 telefon, internet, tv.

Ezek kozul a rezsi a fix minden mas extra.

2019. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Albérleti díj lesz?


Nekem:

villanyszámla

vízdíj 2 havonta

szemétdíj 3-4 havonta, össze-vissza küldik

internet

lakásbiztosítás

lakáshitel

kommunális adó évente 2x


A mobilszámlát a munkahelyem fizeti, céges telóm van.


Kaját, ruházkodást és szórakozást számolj, ez nem kevés.

Kaját te tudod, de alsó hangon 60-80 ezer.


És van egy csomó olyan, ami néha kell, meg ami minden hónapban, de nem sorolható a fentiek közé.

Mondjuk egészségügyi, tisztálkodó szerek, vegyszerek.

Ez is több ezer havonta, mosószer, mosogatószer, tusfürdő, borotva, tampon, óvszer, wc papír, ilyenek.

Ezer féle vegyianyag van itthon, egy vagyon.

2019. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
albérletbe szeretnék menni szóval a hozzá tartozó dolgokkal számoltam. Egyedül leszek szóval kajára nem hiszem hogy ennyit fogok költeni. A szórakozást meg a vegyszereket stb. köszi hogy írtátok teljesen elfelejtettem őket...
2019. nov. 1. 19:02
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Elsőre nekem is soknak tűnt, de átgondoltam, úgy írtam le.

Bemész egy boltba, szinte semmit nem veszel, és több ezer ft. És abból nincs meg több napi kaja, csak max 2-3.

Bemész a henteshez, ott is otthagysz több ezret, de nem elég egész hónapra.

Lehet, hogy néha fogsz otthonról kaját vinni melóba, de az olyan tré... bocs, aki így csinálja, nekem fura.

Nagyon ritkán én is viszek, de nekem nem ízlik, mikor már nem friss.

Kiszállítós kaja meg 1200-1300 alatt már nincs, egy hónapra 30. És az csak a munkanapokra az ebéded.

Franc tudja... lehet egyszer érdemes lenne kiszámolni.

De valahogy úgy érzem, hogy ha lényegesen kevesebből akarod megoldani, akkor az már nagyon spórolás, kb, mintha tök csóró lennél.

mindenből a legolcsóbbat, leggagyibbat veszed. Tudom, sokan élnek így, sőt régebben mi is így éltünk.

De nem is volt jó érzés.

mondjuk mi is akkor kezdtük az önálló életünket, szóval emiatt nem akarok beszólni, majd később alakul.

De tudom, hogy többe kerül, ha megveszed, amit megkívánsz. És sok kicsi sokra megy.

2019. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ezek vannak:


albérleti díj

ennivaló

mosószer

tisztálkodószer

villany, gáz

internet

hobbi (festés és kézműveskedés)


Ezen felül ha kell ruhát venni, akkor azt is veszek, de nem halmozom őket, évente 2-3 ruhát vagy cipőt veszek, attól függ, épp miből kell új. Illetve a biciklim karbantartásához is szoktam venni dolgokat, de azt is sokkal ritkábban, mint havonta. A mobiltelefonomat évente 1-2 alkalommal töltöm fel, mert alig használom, szinte mindent laptopon intézek.


Árakat azért nem írok, mert nem Magyarországon élek. De gondolom, ott is ugyanezekre van szükség egy háztartásban.

2019. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Külfödön élek igy itt más, de havonta


-áramdíj 40€

-vízdíj amiben benne van a csatorna 20€

-telefon és internet 45€

-mobil 15€


Ezen kivűl kozmetikumot, ruhát szoktam venni, eljárni stb.

Mindez kb. 240€ pluszban

De ez külföd

2019. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Ezért írtam, hogy attól függ hol laksz és mi a hobbid.


3: A kommunális adót jobb helyen a tulaj fizeti...

2019. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó: én vagyok a tulaj.


A kérdező csak annyit kérdezett, hogy mi mire költünk.


Akkor még ki sem derült, hogy albérlet lesz neki. Ugyanabban a válaszomban kérdeztem meg, hogy albérlet lesz-e, amiben felsoroltam, hogy milyen kiadásaim vannak.

2019. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Kommunális adó nincs mindenhol, nekünk legalábbis még senki nem szólt, hogy kéne fizessünk. :)


"Lehet, hogy néha fogsz otthonról kaját vinni melóba, de az olyan tré... bocs, aki így csinálja, nekem fura."


Mi a fura benne? Kb minden nap így ebédelek munkahelyen. E-food és egyéb kaja futár cégek semmivel se frissebbek, az a kaja is (jobb esetben) előző nap készült. De a jobban elálló kaját akár 2 nappal korábban csomagolják.

2019. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!