Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Unom már az interjúkra járást,...

Unom már az interjúkra járást, kezdek belefásulni és feladni. Már az interjún is észreveszik ezt. Hogyan tudnám visszanyerni a reményt?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1,5-2 hónapban elkezdtem intenzíven állást keresni. Körülbelül 7-8 állásinterjún voltam. Általában ugyanazokat kérdezik, már kicsit magyarul és angolul is olyan hatása lehet a válaszaimnak, mintha előre betanultam volna, hiszen annyiszor elmondtam. A main például rá is kérdeztek, hogy mindig ennyire higgadt vagyok-e.

Igyekszem olyan cégehez pályázni, melyek ismertebbek, illetve olyan munkakörökre, melyeknél a feltétel és a feladatleírás tetszik, ám legtöbbször csalódok. Mindig személyesen kiderül valami, például az álláshirdetésben kiírt feladatok köszönőviszonyban sincsenek a tényleges feladatokkal, vagy épp olyan munkáról lenne szó ami azzal járna, hogy heti 3-4 nap másik városokban kell dolgoznom, vagy két helyen is kiderült, hogy csak határozott időre tudnának alkalmazni, míg a jelenleg állapotos kolléga vissza nem tér, stb. Az utóbbi időre inkább ezek jellemzőek, így már teljesen reményvesztetten megyek interjúra.

Eddig igazán csak két munkahely tetszett volna, egyik helyről kaptam is ajánlatot, de a felkínált bérért nem érte volna meg átmenni, a másik helyről pedig (még) nem jeleztek vissza 1 hónap alatt így feltehetően nem is fognak.

Nagyon csalódott vagyok, hisz a jónak tűnő lehetőségek közül is rengeteg a zsákutca. Hogyan tudnám visszanyerni a kezdeti lelkesedést vagy csak némi lelkesedést ami motiválna arra, hogy lelkesebben válaszolhassak a kérdésekre?


2019. nov. 5. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez nehéz... tudom, mert én is voltam ebben a helyzetben, úgyhogy tökéletesen megértelek. Ugyanez volt a bajom, hogy untam az egészet, ugyanazokat elmondani 4-5 alkalom után már marha unalmas volt. Nem tudom van-e erre megoldás azon kívül, hogy folytasd mert nem tudsz mit tenni és hátha valahol végre mást/máshogyan kérdeznek vagy az unottságod ellenére felvesznek mert a tapasztalataid és a válaszaid meggyőzik őket.
2019. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Kitartás! Vedd be a leszarom tablettádat, aztán folytasd. :)


Én 5 és fél hónapig ellátatlan voltam, addigra találtam olyan állást, ami NEKEM felelt meg, nem másnak.


Idővel bevonzod a jó állást, csak ne add fel!

2019. nov. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, ha felvesznek valahova akkor se lesz sokkal jobb. Max annyiban hogy keresel pénzt, de ugyan úgy a szívatást fogod kapni.
2019. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól értem van állásod most is, csak váltani akarsz. Ilyen helyzetben én is voltam többször. Magasabbak az ember igényei, mintha munkanélküli lenne, így tovább is tart a keresgélés. Én ilyenkor mindig tartottam 1-2 hónap szünetet, és utána újult erővel fogtam neki az interjúzásnak.
2019. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
HA van jelenleg állásod, ahogyan az utolsó írja, akkor azt csináld amit ír: tarts 1-2 hónap szünetet és utána folytasd. Ha nincs állásod, akkor nincs mit tenni, mint folytatni és hátha hamarosan találsz egy jót. A higgadtságnak tűnő unalmad jó pont lehet amíg nem látják, hogy valójában unalom :)
2019. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!