Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lejár a munkanélküli...

Ha lejár a munkanélküli segély (90 nap) azután már zsebből kell fizetnem a TB-t?

Figyelt kérdés
9 év után most sajnos újra munkanélküli lettem a kérdésem pedig az ,hogy ha lejár a 90 napom azután zsebből kell fizetnem a TB-t vagy lehet valamit igényelni ha ne adj isten semmi munkát nem találok addig.
2019. nov. 7. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rászoruló vagy (családban az egy főre eső jövedelem bizonyos összeg alatt, illetve a te és a veled egy háztartásban élők vagyona bizonyos összeget nem halad meg, melybe nem számít bele a lakás ahol éltek), akkor igényelhetsz mentességet az járulékfizetés alól az önkormányzatnál, vagy akár FHT-t is, amivel automatikusan ellátásra jogosult leszel.
2019. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Igényelheted az államkincstártól hogy fizessék helyetted, ha nincs semmi bevételed csak gyes vagy csp.

Én igényeltem, egy évre biztosított vagyok így.

2019. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi bevételem nincs jelenleg. És nem vagyok családos ember. De azért köszönöm mindenki válaszát.
2019. nov. 7. 19:52
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Privi helyett itt írom, munkaügyiben kérdezz rá, hol kell igényelni, mert már nem emlékszem mi a neve a hivatalnak ahova irányítottak. Ki kell tölteni hozzá egy vagyonnyilatkozatot, és elbírálják. De egy két nap alatt született határozat.
2019. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyi, miután lejár a 90 nap, még 45 napig nem kell fizetned a tb-t, csak utána.
2019. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
...fontos hogy a veled egy háztartásban élőkkel együtt nem haladhatja meg a bevételetek az egy főre jutó huszonvalamennyi ezret. Ha egyedül laksz oké, de ha dolgozó szülőkkel, akkor sajnos nem jár.
2019. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
6-os téved, nagykorú, egészséges személy már külön háztartásban élőnek számít, a szülők jövedelme ilyenkor már nem számít bele az összjövedelembe.
2019. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7es, ne haragudj, de most intéztem a papíromat, megkérdezték hogy a velem egy háztartásban élőkkel együtt mennyi a bevételem. Természetesen az egyenesági leszármazottaim, nem pedig a társbérlőimről volt szó. Így kaptam mentesítést.

De már bocs, nem fogják átvállalni a tb fizetést, ha szülőkkel lakik valaki, mert akkor nyilván nem rászorult.

Én viszont egyedül vagyok gyerekkel.

6# voltam.

2019. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es (nem a 6-os vagyok)

A szociális törvény alapján az egy háztartásban élő családtagok jövedelmét vizsgálják. Fent törvény szerint:

"c) * család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d) * közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) * a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti gyermek, örökbe fogadott gyermek, mostohagyermek és a Ptk. szerinti gyermekvédelmi nevelőszülő által e jogviszonya keretében nevelt gyermek kivételével a nevelt gyermek (a továbbiakban: nevelt gyermek),


dc) * korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, mostoha-, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek),


dd) * a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, a szülő házastársa vagy élettársa, valamint a db) vagy dc) alpontban meghatározott feltételeknek megfelelő testvér;"


A te gyereked bizonyára a fenti pontok valamelyikébe tartozó (merem kockáztatni, hogy kiskorú)


A kérdező viszont minimum 25 éves, de inkább több.

Így a szülei nem számítanak a jövedelem meghatározásakor még akkor sem, ha esetleg együtt laknak (amit nem tudunk)

Le lehet pontozni, mert itt divat a törvényt is lepontozni, de attól még nem számítják bele a szülők jövedelmét.

Ha valaki esetleg el szeretné olvasni, itt megtalálja a vonatkozó törvényt:

[link]


A szoc.törvény végrehajtási rendelete pedig egyértelműen leírja az aktív korúak támogatása részben:

"(1a) * A kérelemnyomtatvány tartalmazza


a) az Szt. 18/A. § a)-c) pontja szerinti adatokat,


b) a kérelmező, a vele azonos lakcímen élő házastárs, élettárs és a velük egy háztartásban élő gyermek jövedelmére vonatkozó adatot,


c) az aktív korúak ellátására jogosító feltételek fennállására vonatkozó adatot,"

Szó sincs a szülő(k) jövedelméről.

[link]

2019. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bejelentve még a szüleimhez vagyok viszont nem velük lakok már.
2019. nov. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!