Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozik/dolgozott Nyugat-...

Aki dolgozik/dolgozott Nyugat-Európában, nektek is úgy tűnik, hogy Magyarországon olyan "lightosabb kínai" a munkatörvénykönyv?

Figyelt kérdés

Én Németországban dolgozom.Magyarországon egy német multinál dolgoztam, utána onnan pályáztam annak a konkurenséhez Németországba.


Nemrég volt másfél éve,hogy ideköltöztem.



Gyakran én is elképedek, hogy mennyire jó Németországban a munkatörvénykönyv.

Egyrészt, van 30 napim szabim.Ennyi Magyarországon 40 évesen lenne csak.

Például a múltkor elkaptam valamit és elmentem betegszabadságra, az is 100 százalékos táppénz volt.Otthon 70 vagy 60 százalékos.



2 hetente van céges összeröffenés, olyankor van egy közös kajálás, sörözés, amit a cég fizet.

Sőt, munkahelyen sincsen megtiltva, hogy az ebédedhez igyál egy sört.


Szemmel látható, hogy a cég költ a munkavállalókra rendesen, meg mindenből a legjobbat veszik.Például a céges autók BMW-k.


Aztán, a szakszervezet magától értetődő dolog, nem valami megtűrt akármi , mint Magyarországon.Rossz esetbe el is lehetetlenítik.


Magyarországon több német tulajdonú multinál dolgoztam, de ott mindenen spóroltak.

Meg, hiába volt németek által kinevelt menedzsment,azt a pökhendiséget, ami a magyarokat jellemzi, ha hatalmat kapnak, nem tudták belőlük kiirtani.



Magyarországon elsősorban ebben, a munkatörvénykönyvben van nagyon lemaradva.

A fizetések terén is, de elsősorban a jogi környezetet kellene rendbe tenni.


2019. nov. 24. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Csak te érzed
2019. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy egy cég a saját pénzéből milyen és mennyi céges bulit szervez vagy milyen céges autókat vesz mi köze a MT-hez?? Annak, hogy egy cégnél van-e szakszervezet mi köze a MT-hez? A pökhediségnek mi köze a MT-hez?

A rövid válasz: nem.

2019. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért, az MT eléggé befolyásolja a szabadságok mennyiségét, a táppénz mértékét.

Illetve, a szakszervezeteket is.

2019. nov. 24. 16:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor minek írtad le a többit, aminek semmi köze a MT-hez? Ha csak azt írtad volna, hogy mivel Németo-ban több szabadságot kapsz és 100%-os táppénzt, ezért szerinted Magyarországon "lightosabb kínai" a munkatörvénykönyv, akkor se értettem volna egyet.
2019. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért lightosabb kínai, mert a szakszervezeteket kiherélték.Illetve, megbonyolították az alapításukat.


Egy demokráciában, helye van a szakszervezeteknek.

2019. nov. 24. 16:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Német multinál dolgozom Magyarországon, energiaipar.

Van szakszervezet, nem lehetetlenítettek el semmit.


Nincs tapasztalatom a német táppénzzel kapcsolatban, de biztosan vannak visszaélések.

Az emberek ott sem mások, ha pihenni akarnak, elmennek az orvoshoz egy igazolásért.

Én nem tartom jobbnak az ottani módit. 6 hét, amit 100%-on igénybe lehet venni, erre most rákerestem. Biztosan sokan igénybe is veszik, így a hatékonyságuk csökken, kevesebb tényleges munkát végeznek, a cégnek ez nem éri meg.

A német gazdaság mindig is komolyabb volt, mint a magyar, ők megtehetik, minket taccsra vágna.

Irgalmatlan sok ember szerezne jogsultságot +6 hét fizetett szabira.

Ha munkaadó lennél, te sem örülnél ennek.

Én mondjuk egyszerű alkalmazott vagyok, de fel bírom fogni, hogy a cégnek akkor érdemes engem alkalmaznia, ha dolgozok.

Ott ezek szerint 30 munkanapnyi szabi + 30 munkanapnyi tp jár, ez 60 munkanap, ami 3 hónap.

3 hónapon keresztül fizet neked a munkáltatód, teljesen feleslegesen, hiszen nem dolgozol, nem hajtod neki a hasznot.

Ha te ennyire emberbarát vagy, áruld el: ha egyszer hazaköltözöl, mert itthon találod meg életed párját, vagy betegek lesznek az idős szüleid - úgy döntesz, hogy indítasz egy vállalkozást, hogy abból tartsd el a családod: Te fogsz adni 30 nap szabit és saját költségeden fogod fizetni a tp-t?

2019. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

"3 hónapon keresztül fizet neked a munkáltatód, teljesen feleslegesen, hiszen nem dolgozol, nem hajtod neki a hasznot."


Azon kívül, hogy csúsztatás van benne, ennek ebben a formában semmi információtartalma nincs. Ennyi erővel azon is pöröghetnél, hogy Magyarországon naponta 16 órát nem munkával töltesz, mégis kapsz fizetést.

2019. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk megdögleni sincs időm, tehát ha kéthetente együtt kellene buliznom a céggel, nem lenne őszinte a mosoly az arcomon.


Viszont évi 21 nap szabi egy vicc, főleg, hogy a harmada megy pihenésre.

Tehát évi 30-nak tudnék örülni.

2019. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azon kívül, hogy csúsztatás van benne, ennek ebben a formában semmi információtartalma nincs. Ennyi erővel azon is pöröghetnél, hogy Magyarországon naponta 16 órát nem munkával töltesz, mégis kapsz fizetést."


Információtartalma miért ne lenne? Számadatok vannak benne, ha nem érted, nem tudok veled mit csinálni.


Na ez a csúsztatás, amit te írsz, mert itthon nem a napi 16 órára kapod a fizetést, amikor nem dolgozol, hanem a napi 8 órára, amikor igen!

Nem napra napjuk a fizut, hanem a munkaidőre, nem is értem, hogy jutott eszedbe ilyen ostoba példa. Senki nem mondta, hogy a munkáltatód azt az időt fizeti meg, míg otthon alszol, vagy a kocsmában ülsz.


Utolsó válaszoló véleményét osztom, igényem sincs a 2 hetenkénti összejövetelre, és kifejezetten rosszul érintene. De ahogy látom, másokat se nagyon érdekelne, nálunk évente 2x van, a társaság egyik része várja, de a legtöbben nyavalyognak, pedig mindenféle korosztály van.

2019. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9


"Na ez a csúsztatás, amit te írsz, mert itthon nem a napi 16 órára kapod a fizetést, amikor nem dolgozol, hanem a napi 8 órára, amikor igen!"


A németek sem arra a 30 (60?) napra napra kapják a fizetést, amikor nem dolgoznak, hanem a többire, amikor igen.

2019. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!