Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kizáratom magam a munkaügyi...

Ha kizáratom magam a munkaügyiből, akkor a tb mentességemet is elveszik?

Figyelt kérdés
Szociális alapom megkaptam a tb mentességet egy évre. A munkaügyiben is regisztráltam, viszont most behivtak közmunkára irattárosnak. Ami jó is lenne, de én úgy gondoltam, hogy ez ilyen 4 órás, heti pár alkalmas munka... Erre fel minden héten hétfőtől péntekig 8 óra 54 ezer forintért. Ez brutális nagy vicc, hogy 40 órát eltöltök hetente ennyi pénzért. Ha tudtam volna soha nem regisztrálok oda. Ráadásul van egyszerűsített munkaviszonyom, amiből havonta keresek nettó 160 ezret. Így ezt is elbuknám, albérletet, diákhitelt pedig muszáj fizetnem és egyedül élek, több tartós betegséggel, amikre kell a gyógyszer. Szégyellem, hogy tudatlan voltam és csupán alkalminak gondoltam ezt a közmunkát. Úgy tudom nem függ össze a tb mentesség résszel, ha kizárnak, de nem tudok ma már bemenni a hivatalba és nagyon ideges vagyok, ezért kérnék segítséget ebben a kérdésben.
2019. dec. 10. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem is kiközvetítettek, közben volt fekete munkám. Vittem a papírt, mondtam a felvételiztetőnek, hogy mi a szitu. Ráírta, hogy nem vagyok alkalmas és ennyi, megmaradtam papíron munkanélkülinek, plusz ugyanúgy kaptam FHT-t tb-m is volt. Viszont ha te ezt nem tudod lejátszani, akkor lépj ki a munkaügyiből, viszont akkor a tb-t magad után kell fizetni a 7500 Ft-ot, a 160 ezerből kell, hogy fussa rá.
2019. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs FHT-m és a Tb-m pedig egy évre van fizetve az önkormányzat által, amit szociális kérvénnyel kaptam meg rászorultsági alapon, kormanyhivatalban kellett beadni. Lehet, hogy te csak arra a tb-re gondolsz, amit 3 hónapig fizet a munkaügyi a támogatással együtt, de én olyanra eleve nem voltam jogosult. :/
2019. dec. 10. 15:50
 3/8 A kérdező kommentje:
De elmegyek és akkor mondom, hogy mi van, lehet hogy már eleve be is fog telni a hely előttem.
2019. dec. 10. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
2x is jártam úgy, hogy mire elmentem az adott munkahelyre, már mindkettő betelt, az egyiknél ahogy jöttem ki, jött valaki, szintén közvetítő lap volt a kezében. Ezeket több embernek is kiadják, ha nem szeretnéd, célszerű a leadási határidő előtt menni a céghez, addigra nagy valószínűséggel már felvesznek egy korábbi jelentkezőt.
2019. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem veszik el a TB mentességedet. Eleve nem is feltétele a mentességnek, hogy a munkaügyiben regisztrálva legyél, csupán a jövedelmi és vagyoni helyzetedtől függ, jogosult vagy-e rá.
2019. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az FHT-t az önkormányzattól kaptam, azzal együtt a tb is rendezve volt, évente van abból is felülvizsgálat. Viszont annak az volt a feltétele, hogy regisztrált munkanélküli legyek. Lehet azóta már variáltak, szerencsére 3 éve van munkám.
2019. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az FHT nem ugyanaz. Az egy pénzbeni támogatás,ami valóban egészségügyi ellátásra jogosultságot is keletkeztet.

A TB fizetés alóli mentesítés nem jár semmilyen kifizetéssel. Az egy határozat, ami mentesít az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól és a NAV-nak kell leadni.

Tévhitekkel ellentétben az önkormányzat nem vállalja át a fizetést, a határozat birtokosa simán ingyen jogosult lesz egészségügyi ellátásra. A szociális rászorultságon kívül más feltétele nincs.

2019. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor legalább a tb-m miatt nem kell aggódnom. Elmegyek az időpontra, aztán meglátjuk mi lesz.
2019. dec. 10. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!