Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez munkaviszony létesítésnek...

Ez munkaviszony létesítésnek számít, vagy még nem?

Figyelt kérdés

Pályáztam több állásra, ugyan is a jelenlegi munkaviszonyom 31.-vel véget ér.


Az egyik interjún szimpatikusnak tűnt minden. Az alap adataim le kellett írnom egy lapra. Azt mondták vissza jeleznek egy héten belül.

Tegnap vissza is szóltak, hogy alkalmaznának január 13.-tól. Rábólintottam, hogy oké persze, érdekel!

Ezen a dátumon kellene megjelennem náluk, beléptetést és üzemorvost rendezni. Hozzá teszem, semmit nem írtam még alá, csak az alap adataim tudják mint adó, taj, szem.ig szám stb.


(Megváltozott a hangnem, az ajánlat sem kecsegtető..)

Ha az ünnepek után még is meggondolnám magam, megtehetem, hogy elállok akár egy szó nélkül az ajánlatuktól és nem jelenek meg?



22/f



2019. dec. 13. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted hogyne, kérdés, hogy ez mennyire korrekt. Egy mailt legalább írjál, hogy meggondoltad magad és nem mész hozzájuk.
2019. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ergo ezzel még semmilyen kötelezettséget nem vállaltam? Elnézést, de szakma után én azonnal munkába álltam (4 évvel ezelőtt), sok minden változott azóta.
2019. dec. 13. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezzel te még nem vagy semmire sem kötelezett. Meg gondolom próbaidőd is lesz majd és próbaidő alatt is bármikor munkába lehet állni. De nyugi, neked még semmi kötelezettséged nincs feléjük. Írj nekik egy mailt, hogy nem érdekel mégsem az állás és az adataidat semmisítsék meg.
2019. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos erről nincs fogalmam, hogy próbaidőt kötnének e ki vagy sem, ha nem kötnének alá sem írnék semmit. Bár még azt sem tudom, mit tartalmaz a szerződés, mert ugye az csak januárba derülne ki, gondolom 13.-án még nem jelentenének be.


Nem kívánok felelőtlen döntést hozni, ezért sem akarom egyből vissza mondani, még mérlegelni akarok.

2019. dec. 13. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem írtál alá semmit, nyugodtan visszaléphetsz. Azért legyél korrekt, és szólj, hogy ne számítsanak rád.
2019. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rosszul fogalmaztam! Az egy szó nélkül, úgy értettem, hogy bármilyen indoklás vagy egyébmentesen. Elég, ha 13.-a előtt írok egy mailt, hogy részemről tárgytalan így az együttműködésemmel ne számoljanak?
2019. dec. 13. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Amint eldöntötted, hogy mégsem mész, szerintem írj, ne várd meg a 13-át.
2019. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"(Megváltozott a hangnem, az ajánlat sem kecsegtető..)"


Engem azért érdekelne, mit takar ez a mondat.

Mi változott az állásinterjú óta?


Lehet, nem is ugyanaz hívott, mint aki interjúztatott.

2019. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!