Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság már nem lehet azt...

Manapság már nem lehet azt mondani mint régen, hogy "mai világban örülj hogy van munkád"?

Figyelt kérdés

Régen olyan sokszor hallottam ezt emberektől hogy örülj hogy van munkád és hogy nagyon kapaszkodj a munkahelyedben.

Ma már úgy látom ez nem igaz kismillió hirdetés és hiány van mindenhol, pl máv állandóan mondja be hogy embereket keresnek mindenféle munkára.


2019. dec. 27. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
De lehet mondani nincs, semmi ami megtiltana bármikor mondhatod
2019. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Nyilván lehet mondani, csak nem igaz szerintem régen is inkább a magyarok pesszimista hozzáálása miatt mondogatták ezt...
2019. dec. 27. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Itt van pl balazska ezen az oldalon ő pl nem kell sehova csak netto 120 agazati berert o mondatja
2019. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet mondani, de ma már inkább egy büdös nagy kifogás, mint a valóság.
2019. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi troll valóban jó illusztráció, hogy ez csak kifogás.
2019. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyámék még így gondolkodnak. Az első munkahelyemen győzködtek, hogy ne menjek el máshová, mert becsüljem meg magam meg hogy van munkám. Akkor kerestem 150et, és Pesten, albiban nagyon nem jöttem ki belőle. Sőt, arról is győzködtek, hogy menjek vissza az egyetemre és fejezzem be a tanárszakot, amiből csak az utolsó félév volt hátra. Azt mondogatták, hogy tanárként legalább mindig lenne állásom) Mindkettő borzasztónagy marhaság lett volna. Befejezni az egyetemet, hogy 110 nettóért taníthassak? Nevetséges.


Ha az ember jó, a versenyszféra azt értékeli és megfizeti.

2019. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen is csak a képzetlen, kevésbé talpraesett emberek mondták ezt.


Nem megsérteni akarok senkit, saját szüleim is ilyenek voltak. Elmentek az első helyre dolgozni és ott dolgoztak amíg dolgoztak. Apám is kirúgták mert ivott, onnantól nem volt élet tovább.


Anyám is minimálbérért vegetál évtizedek óta egy helyen ami a létfenntartás szintjén mozog, volt hogy hónapokig nem kaptak fizetést, vagy a fizetésemelés is az volt, hogy elment valaki és a feladatait átvették, az addigi pénze meg szét lett dobva.


Aztán később már jöttek a "ha régen váltottam volna" "ha akkor váltottam volna" merengések. Manapság ki kell használni a lehetőségeket.


Na meg pont az a cél, hogy elhitessék a dolgozóval, hogy nem ér semmit, nem ér többet, máshol se lenne jobb. Pedig de.

2019. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szülők ilyen felfogásúak a régi világ miatt. Nekem is mondták apámék, hogy becsüljem meg ahol dolgozok ne váltogassak. Ez volt 2 évvel ezelőtt. Azóta megfordultam vagy 10 gyárban bizony. Akkor kerestem túlórával együtt 190 ezer nettót. Úgy, hogy ennyi helyen kipróbáltam a munkát, költöztem, stb. most ráakadtam arra a munkahelyre, ahol évtizedekig eltudom képzelni magam, pár hónap próbaidő után jövőre fogok keresni túlóra nélkül 400 ezer körül kézbe. Túlórával a félmillió nettó is meglehet. Mondanom sem kell nem bántam meg. Régi munkatársaim közül akik nem mertek váltani mondván gyárak úgysem fizetnek többet még mindig 200 körül keresnek.
2019. dec. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!