Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2019ben 1,5 % volt az infláció...

2019ben 1,5 % volt az infláció? Ennyi emelést kapunk mert állítólag inflációkövető emelést adnak

Figyelt kérdés

A munkahelyen 2020ban annyi emelést adnak amennyi 19ben az infláció volt. Most kaptuk meg az értesítést hogy ez 1,5% (szerintük)


2019ben milyen számítás szerint volt 1,5% az infláció?



Mondjuk ha infláció akkor tán az MNB-t kéne alapul venni

[link]


és ott én nem 1,5%-ot látok , noha már megvan a 19 dec. adat is


2019. dec. 27. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb helyen szó szerint kell érteni az "inflációkövető fizetésemelést". Csak követi, jó messziről.
2019. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
semmit nem kötelező a cégnek adni, ergó te még jól is jártál én mondjuk roma segédmunkásként 15% ot kaptam, gondolom irigyelsz
2019. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nincs még inflációs adat. A 1,5 % nem hinném, hogy kijöhet még.


De a cégednek nem kötelező emelni. Ha ez nem tetszik, akkor menj máshová.


Még mindig.


Ezredszer.


Uuuuunom!

2019. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem ennyi volt. A 2019-es inflációs jelentésre pár hónapot még várni kell. Igazad van? Elvben igen, jogilag kérdéses. Ha a munkaszerződésedben az szerepel, hogy minden évben a KSH által közzétett inflációs rátával kell növelni a béredet, akkor igen, igazad van, akár perelhetsz is (kérdés, hogy van-e értelme). Ha nincs, akkor egy vasat sem kellene pluszban adniuk addig, amíg a béred meghaladja a minimálbért vagy a garantált bérminimumot.
2019. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Január második felében szokott megjelenni a KSH honlapján az előző éves inflációs adat, ami most 3% felett várható.
2019. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Komolyan nem értem ezeket a kérdéseket.. Én se kaptam, lépek is tovább. Mi a kérdés? Akinek nem tetszik keres másikat, az életképtelen meg a gyakorira jár inkább rinyálni.
2019. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Mi a kérdés? "


Az a kérdés hogy az 1,5%-os érték mint 19-es inflációs ráta hogyan milyen forrás és képlet felhasználásával jöhetett ki a cégnek. EZ A KÉRDÉS ez és nem más!


Már az indítóban is így tettem fel a kérdést:

"2019ben milyen számítás szerint volt 1,5% az infláció?"



ennyi a kérdés! Ennyi és nem több!


nem az hogy el lehet- e menni-. El lehet ez nem kérdés (már ha van hova ugye-- de ez megint egy másik kérdés)

2019. dec. 28. 09:44
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Valamit félreértesz, altatnak, eszük ágában nincs többet fizetni, majd a maradék szerencsétlennel megoldják túlórában, aki marad és rá van szorulva. Nincs ezen mit megfejteni, tudjuk, hogy sokkal többet romlott a pénzünk, illetve emelkedtek az árak is.
2019. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Valamit félreértesz"


Az a baj hogy nem értek én félre semmit értek én mindent. Mint írod is "altatnak" hát ja kb ennyi.

Kamu az egész de a főnökség azt gondolja az itt dolgozó gyökereknek jó ez is.

És 99%ban igaza is van, ahol meg téved ott az az 1-2 ember majd elmegy, de az összes többi meg marad.

ÉS a cég nyert. Erről szól az egész.

2019. dec. 28. 09:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Megy ez neked, erről van szó.
2019. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!