Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehet helyezkedni rendszerg...

El lehet helyezkedni rendszergazdaként?

Figyelt kérdés

Ma tehát mondjuk 2020-ban tényleg van szükség rendszergazdákra? Ha igen hol és miért?

Amiből én ki tudok indulni az az iskolában látott rendszergazda. Tulajdonképpen nem igazán gondolom, hogy van olyan a tevékenység listáján amit ne tudna bárki megcsinálni. Minden gépet lepucolni nullára, ha tönkre ment egy kábel akkor az ő cserélte, ha a tanároknak valami problémájuk akadt akkor meg kellett oldani, de ez nem olyan nagy cucc. És gondolom ráadásul nem hiszem, hogy sokat keresnének vele. Amire viszont nincs rálátásom az az ipari rész. Tényleg kellenek a rendszergazdák? Mit csinálnak?



2019. dec. 29. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
minél nagyobb a rendszer amiért felel a rendszergazda annál több pénzt lehet vele keresni
2019. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskolai rendszergazda annyira sincs megfizetve, mint egy tanár.
2019. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazda nem csak iskolákba kell. Egy banknál azért több munkája és felelőssége is van, mint pl. egy általános iskolában. Ennek arányában a fizetése sem lesz nevetséges. Rendszer és rendszer között hatalmas különbségek lehetnek ám!
2019. dec. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
El lehet
2019. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Takarító miért kell? Elvégre, ha az embernek van üresjárata munka közben, nyugodtan elmehet wc-t pucolni, mert belefér, nem?


Elég ostobácska a kérdés.

2019. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát max diplomával, OKJ-val semmi esélyed nincs. A nem túl piacképes programozók mennek általában rendszergazdának.
2019. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, én rendszergazdaként dolgoztam 2,5 évet alkalmazottként, most pedig fél éve vagyok egyéni vállalkozóként rendszergazda.

OKJ-v papírom van, kezdésnek az elegendő, de ha multihoz akarsz menni, kelleni fog még egy erős angol nyelv, és minősítő vizsgák (MCSE, Cisco stb -attól függ, mire szakosodnál).



Én jelenleg több KKV-hoz járok ki, szerződés keretében.

Kb minden IT feladatot én csinálok a legegyszerűbb dolgoktól kezdve, ami szükséges, hogy dolgozni tudjanak az ügyfelek...

Néhány dolog:

Először is létre kellett hozni egy hálózatot (Routerek, switchek, AP-k, stb). Ezeket megfelelően (biztonságosan) beállítani, és működtetni. Kiajánlani a szervereket, telepíteni, létrehozni a virtuális gépeket, a felhasználókat, a levelezést, az alkalmazásokat (elég sok egyedi alkalmazást használnak a legtöbben: pl. számlázó programok).

Aztán a szoftverkörnyezet megteremtése, kliensek (PC - nyomtató) kiajánlása, telepítése, beüzemelése.

Levelezőrendszeren SPAM szűrés beállítása. Szerverek frissítése, karbantarátsa, biztonsági mentés (részben automatizálva -de ezeket is ellenrőzni kell).

Aztán a nyomtatók, scannerek beállítása, stb.

És ha épp nincs a fentiekhez hasonló projekt, akkor hív Juci néni, hogy nem indul el az abevjava... vagy elromlott a nyomtató, nem kapja meg a leveleket, "eltűnt" egy fontos mappája, frissített a gép, és már nem kapcsol be, vagy nem működik a wifi, stb.


Ez csak az én munkaköröm egy kis szelete, 1000 mást csinálok még, hiszen kb 10 céghez járok havi szinten (meg jónéhányhoz ritkábban, mivel a legtöbb probléma távolról megoldható), de időnként kollégáknak is besegítek, és mindig van újfajta probéma, teendő (pl most járt le a Windows 7 támogatása, tavaly a kollégáimmal kb 400 gépet frissítettünk Windows 10-re összesen).


Szóval igen kellenek rendszergazdák különben nem tudna működni semmilyen cég!

Sem a bankok, sem a fuvarcégek, sem a gyártósorok, sem az ügtyvédi, könyvelői irodák... sem a weboldalak, mint a facebook...


Fizetés pedig kezdődik onnan hogy:

Állami szektor: bérminimum... az kb nettó 160 ezer most (ez növekszik ha sokat dolgozol állami szektorban).

Egészen a senior rendszermérnökökig, vagy egyéb szakosodott "rendszergazdákig", sokügyfeles egyéni vállalkozókig akik gyakran nettó 500-700 ezer körül meg tudnak keresni egy hónapban.

Viszont ennek ára van: Sok év tapasztalat, vizsgák, angol nyelvtudás, vezetői képesség, többműszakos rend, vagy egyéni vállalkozó esetén pl a nyaralás lemondása az utolsó pillanatban, ha épp galiba van egy ügyfélnél.


Szóval egy rendszergazda nagyon sok mindent csinálhat, de minden cégnél, minden pozicióban más-más a dolga, és a fizetési sáv is elég vastag. Tapasztalat nélkül 150-300 nettó körül lehet leginkább elhelyezkedni, 2-5 év tapasztalattal 300-500 körüli nettó a jellemző azoknál, akik tényleg felszedtek egy kis tudást, tapasztalatot.

2020. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!