Vagyonőri melók?

Figyelt kérdés

Milyen a vagyonőri szakma? A sztereotípia az, hogy csak állnak, néznek ki a fejükből, és nem csinálnak konkrétan semmit. Persze biztos van ilyen is, de milyen valójában? Milyen helyeken jó és melyeken rossz lenni - bolt, irodaház, telep...? Pl néha a boltokban látom, hogy az őr bevásárlókocsit tol vissza, segít a bolti dolgozóknak, ami nem tudom mennyire lenne az ő feladata.


Hol a legnyugisabb lenni, melyik munkaidő a legjobb (napi 8,12/24...).

Nem akarok őr lenni, van szakmám több is, de talán ez egy amolyan "joker" meló is tud lenni olyan értelemben, hogy biztos jobb mint a napon fizikai munkát végezni, gyárban több műszakban robotolni...

Persze biztos rossz a fizetés, ünnepnapi meló, szabadságok, de ha cserébe nem öl meg a stressz, nyugodtság van , még ha unalmas is, akkori megérheti.



2020. jan. 1. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Pedig ez így van, a legtöbb helyen tényleg csak állnak és néznek ki a fejükből. Kosarat visszatolni és egyebeket azért szoktak, hogy ne pusztuljanak el az unalomtól. De jobb, mint megszakadni egy gyárban, az tuti.

A legjobbak az irodaházak, ott normális körülmények között vannak, épeszű, relatív intelligens kollégákkal. Semmi nehéz meló, de annyira nem unalmas, mint pl. egy bankban - az a legszörnyűbb szerintem. Viszont ilyen helyekre csak magas (180+), jó megjelenésű embereket vesznek fel, akik lehetőleg tudjanak makogni valamit angolul. (Nem kell sokat, ha 3 mondatot tudsz, azzal már elboldogulsz.)

A fizetések szerintem kimondottan jók ahhoz képest, hogy egy 8 osztályos melóról van szó. Én pl. azért mentem el vagyonőr recepciósnak, mert akkoriban többet kerestem vele, mint a diplomámmal.

Telepen, ilyesmi helyeken nagyon bunkó, egybites, ápolatlan emberek szoktak dolgozni, a fizetés is alacsonyabb szokott lenni.

Boltokkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de elég megnézni szegényeket. Talpalhatnak egész nap és dögunalmas az egész.

Ami a beosztást illeti, én szerettem a 24/48-at, 2 nap szabad, sokkal jobb, mint mindennap ott rothadni valahol 8-10-12 órában reggeltől estig.

Ha pedig nem akarod ezt teljes állásban csinálni, akkor érdemes lehet felkeresned vagyonőr cégeket úgy, hogy felajánlod, vállalsz helyettesítéseket, alkalmi munkákat. Bár ezt általában megoldják házon belül, de akadnak kivételek.

2020. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nőként dolgozom irodaházban vagyonőrként már évek óta. Semmi mást nem vagyok hajlandó elvállalni őrként, csak irodaházat. Egyszer voltam régen pár hónapot telefon boltban az nem volt rossz, de azok a társaságok már nem kérnek őrt, még a bank őrzés vagy posta ami nyugis, ha le tudsz ülni. Arra viszont gondoljál, hogy a tanfolyam 120 ezer vagy még több, e mellett kell az őri igazolvány és 5 évente kell vizsgázni amire kapsz tanúsítványt. Az igazolvány és a tanúsítvány 5 évente lejár! Szóval akkor végezd csak el, ha dolgozni is akarsz benne, mert a bizonyítványod ami okj-s semmit nem ér. Egyébként meg hogy mennyire nyugis a hely nagyon a vezetőktől függ, nem mindegy az hogy pihenhetsz e éjjel vagy sem, nem mindegy az, hogy mennyi ellenőr jár a nyakadra, nem mindegy az mennyire de.bil a területi vezető és mennyi hü.lyeségre bólint rá. Irodaházak nem mondhatók unalmasaknak, van riasztó rendszer, érzékelők, beléptetés, telefonálás, sok helyen járőr, szóval lehet sokan annyit látnak az őrökből, hogy a bótban áll oszt csorgatja a nyálát, de nem minden munka erről szól. Ők sosem voltak őrök.
2020. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jókat írnak az előzők, de ne felejtsük el a minimálbéres bejelentéseket se, és még azt is elcsalják. Szabira mehetsz, de a legtöbb helyen nem fizetik ki, ez a helyzet a betegállománnyal is. Én is azért fejeztem be 3 éve, mert nevetve megkeresek több pénzt, teljesen hivatalosan 8 órában. Ha egy irodaházba bekerülsz, az tényleg lehet cool hely, nem fogsz unatkozni, mondjuk nagyban függ az üzemeltetéstől is, mert van olyan hely, ahol egy apró kihágás miatt már rögtön mehetsz is haza..
2020. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha unalmas nem baj. Az egyik ismerősöm a fővárosban dolgozik ilyesmi területen 24/48ban. Pl ő használhat telefont, laptopozhat, olvashat könyvet, amit csak akar. Egy ilyesmit bármikor elfogadnék én is. Lehet, hogy lenézett szakma, és megvan a sok hátránya is, de inkább mennék el oda, mint robotolni bárhova talán még kevesebb pénzért.
2020. jan. 2. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod lenézett, nem kicsit. Ismerkedni meg ne is akarjál, max a takarító szinten. És annyira nem is fizetik jól, mert, ha mondjuk kapsz 900-at óránként, az 240 órára az 216e, amiért cserébe van egy szabad hétvégéd 3 hetente, és mehetsz karácsonykor, illetve akár szilveszterkor is (24/48-at feltételezve). Mennyi ünnepet töltöttem el szolgálatban... Bevallom őszintén ez a része se hiányzik, de neked kell tudnod. Ha nincs szakmád igyekezzél vele, mert ősztől csak 2 éves iskolarendszerű képzésben tudod csak majd a szakmát megszerezni.
2020. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát amire te vágysz az olyan nyugdíjas hely, azok be vannak töltve általában, de egy jó kis irodaházban, ahol nincs nagy forgalom ott simán ellehet olvasgatni, keresztrelytvényezni, este felé amikor kiürül az épület lehet laptopozgatni, filmezni, bármi, akár aki akar tanulhat is, de ehhez ki kell fogni egy jó helyet és természetesen a felváltva a 4 óra pihit ki kell buliznotok magatoknak ha lehet, ha nem, különben tönkre lehet menni. Vagy valami telephelyet kell keresni, de mai konténeres őrzés az viszont kényelmetlen, nem olyan, mint egy irodaház! Az tény, hogy borzalmasan kinézik az őröket, ha ezen túl tudod tenni magad és nem érdekelnek, akkor nem lesz gond, de fogadd el, hogy sokan át fognak nézni rajtad és köszönésig sem jutnak el feléd, de ha te nem köszönsz azt egyből zokon fogják venni és megjegyzik a vezetőség felé, milyen bunkó az őr! Ez van, ilyenkor lehet vitatkozni azon a kérdésen, ki is a bunkó, sok esetben a vezetőség csak ku.ssban van utána.
2020. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van nekem szakmám több is, és most nem is akarok őr lenni, csak érdekel a téma. Az olyasmi, hogy nem köszönnek egyáltalán nem érdekel, ünnapnapok sem érdekelnek annyira, nem vagyok társasági ember, azért is érdekel ez a téma. Arra gondoltam majd talán évek múlva ha nem válik be az amit akarok csinálni eredetileg, akkor tartalék megoldásnak pont jó lenne egy ilyen munka. A képzés manapság is hosszúnak tűnik, nem tudom mit jelent az új képzés, hosszabbesz-e, de majd kiderül mi lesz
2020. jan. 2. 13:48
 8/13 A kérdező kommentje:
Utána olvastam az okj megszűnésének, hát ez valóban nem jó annak aki gyorsan szeretne valamit letenni. Viszont hogy a túróba lesz egy őr szakma 2 éves? Még az 5 hónap is túlzásnak tünik
2020. jan. 2. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Más neve lesz, nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz, de gyanítom, hogy a megbízók saját hatáskörben megoldják majd, ki lesznek hagyva a vagyonvédelmi vállalkozók. Lesznek portások és recepciósok, amihez nem kell majd végzettség, de sajnos ebben az esetben a fizetések csak még rosszabbak lesznek, mert gyakorlatilag bárki alkalmas lesz a feladatra és ezért fizetni se nagyon akarnak majd érte, de ne nekem legyen igazam.
2020. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így sem akarnak rendesen fizetni az őröknek, mert semmibe nézik őket, de amikor riasztás van, meg intézkedni kell akkor vannak elvárások, meg legyél gyors meg minden, de megfizetni a munkát már büdös.
2020. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!