Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún el szabad...

Állásinterjún el szabad mondania az álláskeresőnek azt hogy az apja a rendszerváltás előtt munkásőr volt, vagy inkább érdemesebb hazudni valamit helyette?

Figyelt kérdés
Emiatt érheti az álláskeresőt hátrányos megkülönböztetés?

2020. jan. 2. 21:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Tőlem is megkérdezték, hogy a szüleim mit dolgoznak, majd közölte a hölgy, hogy ők olyan vegyészmérnököt keresnek, aki értelmiségi családból származik, így nem felelek meg nekik és további jó álláskeresést kívánt.


Közben ők kerestek meg engem, elég durván ráígérve a jelenlegi fizetésemre és én balga erre pazaroltam 1 nap szabit!

2020. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg mondd el, joga van tudni a munkáltatónak, jobb az ilyet letudni az elején.
2020. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11es hagyjuk már... Te barlangi troll


Kérdező, ne hozd fel a témát. Annak az esélye hogy megkérdezik hogy az apád mit dolgozott a rendszerváltás előtt az igencsak csekély. Ha meg megkérdezik h mit dolgozott/dolgozik az édesapád akkor megmondod azt amit rendszerváltás után űzött/űz.


De egyébként olyan h*lye vagy b*zdmeg hogy ezt nem tudod magadtól kitalálni. Előre sajnálom a munkáltatót aki majd felvesz.

2020. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

egy ilyen kérdésre (ugyanúgy, mint az összes többi indokolatlan személyes kérdésre is) vissza kell kérdezni, hogy "kérem magyarázza el, hogy ennek az állás szempontjából mi a jelentősége!"


amúgy egy csomó állásnál azért tesznek fel ilyen és hasonló kérdéseket, mert kíváncsiak rá, hogy mit tudsz kezdeni a váratlan, hülye helyzettel. például ahol vásárlókkal, ügyfelekkel, különösen panaszokkal is kell foglalkozni, ott ennél durvább stressz interjút is tartanak. egy ilyen munkakörben előfordulhat, hogy akár minősíthetetlen stílusban reklamálnak, vagy akár be is szólnak neked és a reklamációt neked tudni kell higgadtan, kulturáltank, kimérten kezelni ahelyett, hogy felkapnád a vizet. mert ugye te a céget képviseled abban a helyzetben és nem borulhatsz ki, mert azzal ártasz a cégnek.


persze ugyanígy lehet az interjúztató idióta, politikailag túlmotivált, vagy bármi más is lehet. egyébként az sem feltétlenül biztos, hogy mindig és minden cégnél diplomás HR-es interjúztat.

2021. aug. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!