Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól értelmeztem a szöveget...

Jól értelmeztem a szöveget hogy akkor 13 munkanap után, egy fizetett szabadnap jár?

Figyelt kérdés

Nos itt a szöveg : "13 nap munka után jár egy nap szabadság és ha még nincs 18 éves, akkor jár az Mt. szerinti 5 nap pótszabi évente, természetesen időarányosan, amit 260 naphoz mérten kell arányosítani."


"A szabadságot az évvégéig ki kell adni és nem lehet pénzben megváltani, csak ha a jogviszony megszűnik. (a szabadságra járó díjat pedig úgy kell kiszámolni, hogy pl. dolgozott 14 napot egyik hónapban, és napi hat órát, azaz 84 órát, és kapott érte 84 ezret bruttóban. Ezután 1 nap szabi jár neki, és 6000 Ft, mert 1000 forintos órabérben, napi hat órát foglalkoztatták.) Az újítás tehát a fizetett szabadság."


Szóval ez akkor is jár ha 18 éves elmúltam , de aktív , nappali tanulói jogviszonnyal rendelkezek ?



2020. jan. 3. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Téves az írás, és elég sok pontatlanság van benne.


Fizetett szabadság iskolaszövetkezeten keresztül nincs a diákoknak (2016 szeptember és 2016 december között volt ilyen.Azóta kering itt-ott a neten tévesen).

2020. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ez az oldal konkrétan hamis információkat állít? [link]
2020. jan. 3. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Igen, hamis az az állítás (is) ebben a cikkben, hogy azoknál a diákoknak, akik iskolaszövetkezeten keresztül teljesítenek feladatot jár fizetett szabadság.


Itt él tudod olvasni te magad is:

[link]

2020. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!