Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 396/2012. (XII.20. ) Kormány...

Horváth Koppány kérdése:

A 396/2012. (XII.20. ) Kormányrendelet 1. melléklet 4. b) pontjában előírt végzettség (különösen középfokú közgazdasági) alapján a Banki Szakügyintéző (OKJ 55 343 01 0010 55 01) felsőfokú szakképesítés megfelel a KÖZGAZDASÁGI végzettség feltételnek?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ha én egy ilyen állásra pályáznék, ahol ez a kritérium, akkor az én magasabb, pontosan ilyen típusú felsőfokú végzettségem ennek a kisebb, KÖZGAZDASÁGI végzettségnek eleget tesz-e?

2020. jan. 5. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked nincs "felsőfokú végzettséged". Neked egy OKJ-d van (amit idéntől amúgy se lehet már elvégezni). Felsőfokú végzettséget valamilyen egyetemi, vagy főiskolai diploma megszerzésével lehet szerezni.


Mindazonáltal én arra tippelnék, hogy az, hogy oda ez megfelel-e, az attól függ, hogy ez megfelel-e a "könyvelés és adózás szakterületen szerzett" kritériumnak. Mert itt azon van a hangsúly, hogy milyen szakterületen. Én látatlanban azt mondanám, hogy nem - inkább ilyen mérlegképes könyvelő OKJ-ról tudnám elképzelni, hogy ezt lefedi. De mondjuk nem is tudom, hogy mit takar pontosan a tananyag.


A legegyszerűbb, ha egyszerűen beadod a jelentkezést. Aztán vagy jó nekik, vagy nem :P

2020. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!