Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol van szükség mechatronikai...

Hol van szükség mechatronikai mérnökre?

Figyelt kérdés

BSc diplomásra...


Egy ilyen mérnök el tud menni olyan pozicióba ahova eredetileg is kifejezetten ilyen mérnököt kerestek?


Vagy csak ha ügyes és szerencsés, akkor foghat egy gépészmérnöki, villamosmérnöki, esetleg informatikusi állást?


Mert, hogyha utóbbi a helyzet, akkor ennek a szaknak az olyanok számára nincs értelme akik BSc után már szeretnének dolgozni, igaz?

Ők inkább menjenek gépészmérnökire vagy villamosmérnökire...

Jól gondolom?

Aztán, ha továbbra is érdekli Őket, akkor MSc-re mehetnek pár évunka után is mechára.


Vagyis a mechatronikai mérnöki leginkább azoknak való akik már előre biztosak benne, hogy akarnak MSc-re is menni...

Nem?


Javítsatok ki, ha tévedek...



Egyébként erről a szakról 65% tanul még tovább diploma után...


Gépész és villamosmérnökiről csupán 45%, mérnökinfóról 35%.


Ezért is gondolom, hogy utóbbi alapdiplomákkal könnyebb az elhelyezkedés.


De én laikus vagyok, kiváncsi vagyok a véleményekre!


2020. jan. 6. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge szak
2020. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi értelme van az ilyen válaszoknak? :/
2020. jan. 6. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Autóiparba simán.
2020. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az unokatesóm mechanotrikai mérnök. A gyakorlati helyére fel is vették állandóra, 260 volt 2 éve a kezdőfizuja, most 490. Szerintem jól kereső szak. Autóiparban dolgozik.
2020. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
olyan helyre, ahol gépészmérnököt keresnek, simán jelentkezhetsz, valamint gyártásautomatizálási feladatok ellátásához nélkülözhetetlen a mechatronikai mérnök. Ahogyan az előttem szólók is mondták, autóiparban (ahol magas fokú automatizálás van) nagy a kereslet az ilyen jellegű szakemberekre.
2020. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!