Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ritka hogy valaki...

Mennyire ritka hogy valaki 2-3 idegen nyelvet tud Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem a nyelvvizsgára gondolok, mert az vicc kategória. Hanem hogy magabiztosan kommunikál szóban, írásban a magyaron kívűl még 2-3 nyelven.

2020. jan. 7. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon ritka.

Minden évben elhangzik, hogy ilyen statisztikák szerint a béka segge alatt vagyunk az EU-ban.

2020. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
szerintem annyira nem ritka tele vannak az ssck olyan állásokkal ahova 2 nyelv a beugró
2020. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem ritka, főleg a fiataloknál. Én nyelvtanár vagyok, sok olyan tanítványom volt, aki már 2., 3. nyelvként tanulta az én nyelvemet, és felsőfokúra készült. Főleg 18-25 közötti korosztály.
2020. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két nyelv még csak-csak, de hármat kevesen. Nem érdemes kiindulni a nagyvárosi középosztálybeli fiatalokból, a baráti körömben is van három tíznél több nyelven beszélő poliglott, meg legalább húszan, akik minimum négy nyelven beszélnek. Viszont nagyon specifikus nyelveken működő SSC-csapatok környékén dokgoztam sokáig, így nagyjából semennyire nem reprezentatív a mintám.
2020. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

> Nem ritka, főleg a fiataloknál. Én nyelvtanár vagyok, sok olyan tanítványom volt, aki már 2., 3. nyelvként tanulta az én nyelvemet, és felsőfokúra készült. Főleg 18-25 közötti korosztály.

Ezeknek a fiatalok a többsége még angolul sem mer megszólalni, ha megszólítják őket, hogy merre található a Hősök tere.

2020. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 idegennyelvet sokkal többen beszélnek, mint hogy valaki 3-at. Ha saccolnom kellene, szerintem 10-12%-a is a budapesti fiataloknak 18-40 éves korosztályban beszél 2 idegennyelvet. 3 idegennyelvet 1-2%-a, (4 idegennyelvet 0,1%)
2020. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan még magyarul sem tudnak...
2020. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is azt vettem észre (magamon többek között), hogy írásban többezer szavas fogalmazást lazán megírunk magas nyelvi/akadémikus szinten, de mindennapi kommunikáció meg alapból a beszéd nagyon nehezen megy, pláne adott célnyelven beszélő emberkékkel.

1. egy anyanyelvi tök más kiejtéssel beszél, elbizonytalaníthat

2. csak felesleges szituációgyakorlatok vannak

3. önbizalomhiány

2020. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!