Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kéne megírnom az önértéke...

Hogy kéne megírnom az önértékelést?

Figyelt kérdés

Adminisztrátor vagyok, egy éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, és önértékelést kell írnom. A nagyját már megírtam, de van pár kérdés, amit nem tudok megválaszolni.


1. Az erősségeimről kéne írnom, de semmiben nem vagyok kiemelkedő. Jó a nyelvérzékem, megértő, segítőkész vagyok és jól használom az internetet a munkával, tanulással kapcsolatos problémáim megoldásához, de ezt mégse írhatom be.


2. Fejlődési igény: sok mindenben szeretnék fejlődni, de egyik sem a munkával kapcsolatos. Talán a szóbeli kommunikációban való fejlődés ide tartozik, de nem tudom, hogyan fogalmazzam meg. Nyelvet is szeretnék még tanulni, de ez meg nem hiszem, hogy érdekli a munkáltatómat.


3. Karrier cél a következő 1-2 évre: ősszel egyetemre megyek, levelező, de a harmadik félévtől a gyakorlat miatt itt kell hagynom ezt a munkahelyet, szóval legfeljebb másfél évig maradok itt, és fogalmam sincs, hogy mit írjak karrier célnak. Nem akarok nagyot hazudni, de őszinte se lehetek.


Ha akár csak egy pontban tudna valaki segíteni, azt nagyon megköszönném!



2020. jan. 15. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Meglátásom szerint a soft skillek területén lehetnék igazán erős és kiemelkedő a munkámban: ezek egy részében már úgy érzem, elértem egy magas színvonalat, míg más területeken szeretném tovább fejleszteni magam. Az empátiám átlagon felüli, mind a kollégákhoz mind az ügyfelekhez őszinte türelemmel és megértéssel tudok fordulni. Néha azonban azt érzem, minden jószándékom ellenére talán nem a leghatékonyabb a kommunikációm, nem mindig találom meg a tökéletes kifejezést vagy hangot, ígyezzen a területen fejlődni szeretnék.


Az utolsónál hazudj, szemrebbenés nélkül.

2020. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Flagstaff ***** válasza:
100%
Miért ne írhatnád be az erősségeidet? Elolvassa ezt valaki? Ha igen, megvitatjátok, ha nem, tökmindegy, nem?
2020. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


El fogja olvasni a közvetlen főnököm, és ő is értékelni fog engem. Ezután az ő főnöke is átnézi a válaszokat, majd lesz egy személyes beszélgetés is. Ez alapján kapunk/nem kapunk majd fizetésemelést.


A karriercél azért is nagyon nehéz, mert itt nincs továbblépési lehetőségem ide illő diploma nélkül, viszont ez a terület egyáltalán nem érdekel, ezért is fogok továbbtanulni. De most csak egy érettségim van, és itt konkrét karriercélt kérnek, azt se tudom, hogy mit hazudhatnék.

2020. jan. 15. 16:54
 4/9 A kérdező kommentje:
A szóbeli kommunikációm pedig tényleg nulla, van, hogy egy-egy köszönésen kívül napokon keresztül nem beszélek senkivel, csinálom egyedül a dolgomat. Ha mégis beszélnem kell, akkor nagyon hülyének érzem magam. Ügyfelekkel nem találkozok, igazából csak adatokat gyűjtök és pakolgatok ide-oda. Ezt mondjuk szerintem egész hatékonyan csinálom, szeretem megkönnyíteni a dolgomat. Ha egy excel tábla megcsinálja helyettem a feladatot egy ügyes kis kóddal, akkor nem fogom manuálisan csinálni.
2020. jan. 15. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért egy köszönöm jólesett volna.
2020. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Írta, hogy köszi a válaszokat!
2020. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy köszönöm a válaszokat, bocsánat, hogy nem szólítottalak meg külön. Tényleg nem vagyok jó az emberekkel való kommunikációban.
2020. jan. 15. 18:01
 8/9 Flagstaff ***** válasza:
Akkor írd azt, hogy erősséged az önálló munkavégzés és a hatékonyság fejlesztése. Fejlődési igényed ennek kiterjesztése a kommunikáció területére is. (Ez nem jelent semmit, de hátha nem kérdeznek rá, ha meg igen, elmondod, hogy az emberekkel való kommunikációra gondoltál.) Karrier célod ezt a tehetségedet minél szélesebb körben kamatoztatni, de még nem tudod pontosan, hogy milyen téren képzeled ezt el pontosan. (Életemben nem dolgoztam ilyen helyen, ahol ilyeneket kellett írni, úgyhogy könnyedén adok tanácsokat.)
2020. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Valahogy csak összehozom holnap délig. :)

2020. jan. 16. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!