Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, a franciatudás...

Mit gondoltok, a franciatudás egyértelműen értékesebb a munkaerőpiacon, mint az olasz? Vagy azért olyan nagy különbség nincsen?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 23:27
 1/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Ha megnézed az álláskereső oldalakat, több franciást keresnek, mint olaszost.


francia: 80 találat

olasz: 45 találat

2020. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hasznos kiindulópont, bár az értékét nem feltétlen az állások mennyisége határozza meg.


Számít pl az is, hogy konkrétan milyen munkákról van szó. Pl ha egy olasz multi jól fizető állásokat kínál, míg franciául a francia éttermek keresnének konyhai személyzetet, akkor jobban járnál az olasz nyelvtudással - tudom, sarkalatos példa. Azért a fordítottja gyakoribb.


Illetve az is számít, hogy az adott mennyiségű hirdetésre mekkora kínálat tartozik (ha 5-ször annyian beszélnek franciául a jelentkezők közül akkor lehet, hogy ebben az esetben szintén az olasz nyelvtudással tartanál előbb).

2020. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Zalában éltem korábban, olaszra sokkal nagyobb igény volt, mint franciára. Tehát attól függ, hogy az ország melyik területén.
2020. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!