Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy segédápoló mit csinál?

Egy segédápoló mit csinál?

Figyelt kérdés

2020. jan. 19. 23:57
 1/10 anonim válasza:
90%
Ápolási feladatokat, amikhez nem kell kifejezett szaktudás. Pl.: Etetés, ételosztás, ágyazás, ágynemű csere, mosdatás, ágytálazás, betegmozgatás, borotválás, öltöztetés stb.
2020. jan. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És gondolom nem lehet ezek közül választani, hogy a kevésbé undorítóbb részét vállalom csak pl etetés meg ágyazás? Mindent kell csinálni? :D
2020. jan. 20. 11:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. A pelenkazas, mosdatás alap. Vagy keress olyan osztalyt ahol nem magatehetetlenek fekszenek. Habár kb mindenhol lehet vmi véres, gennyes, hányásos vagy egyéb váladèkos feladat. Ahol nem, oda nem nagyon kell segédápoló. Őket azért veszik fel, hogy a szakképzettek helyzetét megkönnyítsék, levegyék a vállukról az egyszerűbb, de időigényes feladatokat. De ha pl.sok az ágyban fekvő beteg, akkor reggel mindenki nekiindul és csinálja az ágyban mosdatást, tisztázást.
2020. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! :) A múltkor sajnos kórházba kerültem egy rövid műtét erejéig és azóta azt érzem hogy segíteni akarok a rászorult embereken, mert a saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen amikor ki vagy szolgáltatva és a nővérek lekezelőn bánnak veled. Szeretném hogy ezt minél kevesebb ember élje át azáltal, hogy valahogy segítsek nekik. Ezért gondoltam, hogy elmennék kórházba dolgozni. Csak nyilván akkor ki kéne bírnom ezeket a véres meg egyéb dolgokat is :)

De mindenképp segíteni szeretnék az embereknek.

2020. jan. 20. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom. A legalja pénzt fogod kapni (8 órában 130ezer nettó), és minden alja munkát veled csináltatnak meg. Néhány kolléga pedig semmibe sem néz. Frissek az élményeim, ugyanis segédápoló kolléganőre voltam bízva a gyakorlatom során. Nem irigylem őket. Persze van szép oldala is, a segítés... De simán arcon köp a TBC-s hajléktalan beteg, amiért merészelted lefürdetni, hozzáteszem maszkban, mert olyan büdös, hogy az ajtóban majd összeesel a szagoktól.. Az otthonból hozott szegény néni rühes és tetves, és hazaviszed a családodhoz a kis élősködőket... A tisztába tett beteg széklete furcsa szagú, mint kiderül délutánra a tenyésztésből, clostridiumos (ezt a mintát te veszed le, vagy a pelekából vadászol székletet, vagy a beteg feneke tájáról)... Örülj, ha nem kapod el amúgy.
2020. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És az etetés sem tiszta munka. Rühes akkor is lehetsz, csak kesztyűben szabad etetni őket. Vannak öregek, akiknek szinte rohad a bőrük, minden falat után undorító véres bőrdarabkás lesz a kanál. Tudnék holnap reggelig mesélni.
2020. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jézusom ez nagyon durva... :(( hát akkor hagyom a dolgot, erre nem gondoltam tényleg. Keresek más módot,hogy segítsek. Köszi a választ!
2020. jan. 23. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne vegye el a kedved. Nem csak oda kell segedápoló, ahol öregek és csövesek vannak.

Próbálj esetleg gyerekkórházakban érdeklődni. Szerintem épp úgy kell ott is a segítség. Műtétes osztályokon mindig kell ágyazni, szülők nem mindig tudnak ott lenni, szóval etetni is kell, es gyereket pelenkázni nem olyan, mint egy idős embert...

Több mint 10 éve vagyok egészségügyben, de még soha semmit nem kaptam el betegtől. Pedig volt dolgom többször hajléktalanokkal, tetvessel, rühessel, bélférgessel, drogossal, prostituálttal, alkoholistával, hepatitis B és C fertőzöttel, szifiliszessel, és egyszer még HIV pozitívval is. Igy olvasva elég undorító. Viszont ha arra gondolsz, hogy ők is emberek és segitsegre szorulnak. Lehet hogy önhibájukon kívül vannak ilyen helyzetben. Viszont emberi bánásmóddal, kedvességgel kicsit jobbá teheted az életüket.

Ezt a melót kötelessegből nem lehet jol csinálni, csak szívvel.

2020. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
4 éve dolgozok mentőápolóként. Ezt is tudom ajánlani. Stresszes, véres, hányásos, székletes, vizeletes, de talán nem annyira mint a segédápolói munka, mert pl. “az iskolai tornaórán elesett, eltörte a kezét” esetekre azért nem jellemző :D persze vannak itt is undorító dolgok, (mert azért nem csak ilyen esetelkhez kell menni) meg a vér az valóban nagyon sok esethez kapcsolódik, de mégsem reggeltől estig pelenkázol, meg etetsz-itatsz.
2020. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi,lehet kipróbálom ezt a mentős dolgot, az is tetszene nagyon. Meg elmegyek pár kórházba megérdeklődni, mik a lehetőségek. Mikor bent voltam, egy idős néni sírt a folyosón és senki se ment oda hozzá, odamentem h segíthetek-e, de pár szón kívül én sem tudtam segíteni neki. :-( Szomorú dolgok ezek


Köszi mindenkinek, aki írt!

2020. jan. 27. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!