Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás segédmunkásoknak...

Diplomás segédmunkásoknak miért gáz, hogy aljamelót végeznek? A környezetük miért röhög, vagy szörnyülködik ezen?

Figyelt kérdés
Én is ilyesmit csinálok éppen, de legalább a szülővárosomban élhetek, nem kell máshova költöznöm és lakást bérelnem, meg hurcolkodnom, hogy a "képzettségemnek és tapasztalataimnak" megfelelő munkakörben nyomjam. MIvel van saját lakásom, amin nincs hitel (saját magam gyűjtöttem rá össze 4 ft induló összegből és fel is újítottam azóta), gyerekeim nincsenek, vannak megtakarításaim is nyugdíjra meg amúgy is, így nekem egyáltalán nem létkérdés, hogy magas fizetésem legyen. Mégis mindenki szörnyen sajnál, ajánlgatják az általában irodában ücsörgős állásokat, ahol az idő csak vánszorog, az ember tunyul, hízik, romlik a szeme, és depressziós lesz 2-3 hónap alatt. Soha senkinek nem mondtam egy szóval sem, hogy keresnék állást pedig. Tökéletesen elvagyok a helyzettel. Most szeretnék okj-s szakmát is szerezni, azzal pedig még jobban is elleszek szerintem, és költöznöm sem kell más városba a későbbiekben.
2020. jan. 25. 07:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%
Segédmunkából gyüjtöttél lakásra? Nosza meséld el hogy csináltad?
2020. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
1: Sopron, Győr, móvár illetve Bp-en egy értelmes szakik alá dolgozó segédmunkás esetében ez sok helyen ám 300 ezres fizut jelent. Persze az alföldön lehet, hogy csak 150-ez nem tudom.
2020. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hát ha a 2 diplomámmal, felsőfokú nyelvvizsgámmal elköltöznék Budapestre, és ott helyezkednék el mondjuk 3-400 ezer ft kezdőfizetésért, akkor csak az albérlet vinné a felét. Plusz 2 lakás rezsije, közlekedés, hazautazás,(nem adom ki senkinek a kecót, idegen ott ne legyen, meg amúgy is használnám hétvégente) stb. Kb ugyanott lennék anyagilag, mint így, és még otthon sem élhetnék. Másokkal pedig NEM fogok együtt lakni. Eleget nyomorogtam egyetem alatt társbérletben, éljen így hosszútávon az, akinek elment a józan esze. Amúgy segédmunkából is lehet lakást venni. Sokan kijárnak dolgozni külföldre, a pénzt félreteszik, nem verik el hülyeségekre.
2020. jan. 25. 08:15
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
De minek csináltál 2 diplomát akkor?
2020. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az elsővel szrt se kerestem, de ezt ugye az egyetem annak idején nem híresztelte :) A második az előrelépéshez és a magasabb fizetéshez kellett.
2020. jan. 25. 08:58
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Én tanár vagyok, de mégis egy gyárban dolgozom.


A tanári fizetésem nettó 135 ezer volt, most a gyárban szalag mellett megvan a nettó 220. Muszáj, mert senkim és semmim nincs, albérletben élek, túl kell élni valahogyan.

2020. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen. Az én első diplomámat is közalkalmazotti bértábla szerint honorálnák itton. Kint jobban kerestem vele, de az sem volt az igazi. Nem gáz egy kicsit? Én amúgy élvezem a melót. A világon semmi nem zavar benne. Még tetszik is, hogy így a kondibérletem is megspórolom :D
2020. jan. 25. 09:12
 8/30 A kérdező kommentje:
MIvel ilyen közepes nehézségű fizikai meló.
2020. jan. 25. 09:13
 9/30 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, hogy az első diplomámmal egészen pontosan 134 ezer lenne a nettóm Budapesten. Vagy valami hasonló-viccnek nem rossz.
2020. jan. 25. 09:16
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

"általában irodában ücsörgős állásokat, ahol az idő csak vánszorog, az ember tunyul, hízik, romlik a szeme, és depressziós lesz 2-3 hónap alatt."


Se diplomás, se értelmiség nem vagy és közelében nem voltál még szellemi munkakörnek.


Egyébként pedig azért ajánlgatják, mert normális ember nem azért tölt el +5-8 évet az iskolapadban, hogy utána ugyanazt csinálja, mint aki nem tette.

2020. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!