Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 napot csúszó munkabér...

20 napot csúszó munkabér esetén nem járna a dolgozóknak némi bánatdíj is a késedelem miatt?

Figyelt kérdés

Ha egy cég a munkabér jan 10 helyett ma , jan 31-én utalta, vagyis 20 napot csúszott, nem járna ezért valami kis kiegészítés, bánatpénz? Ha már a cég 20 napot ült az ÉN pénzemen? Mert az nem az ő pénze volt, az az én pénzem volt, amiért megdolgoztam és ő 20 napig forgatta használta az ÉN pénzemet.

Ezért nem járna némi bánatpénz?


2020. jan. 31. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért nem? Tartozásra szokás adni kamatot márpedig ő 10. nap után tartozott nekünk mert a fizetési határnap 10.
2020. jan. 31. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Késedelmi kamatnak hívják, ami jár, de mivel a jegybanki alapkamat nagyon alacsony, ezért pár napra szinte 0 az, ami jár.

Csak érzékeltetésnek: 200.000,- Ft nettó esetén erre a késésre 103,- Ft kamat jár.

2020. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Balázska, egyedül nem tudod fellapozni a munka törvénykönyvét vagy a szerződésedet?
2020. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló

Honnan veszed hogy Balázs a neve a kérdezőnek? :D


Egyébként a kérdésre, nem sajnos nem jár,ehhez szokj hozzá, a melóhelyeden csak rabszolga vagy úgy mint mindenki más (igen én is) így aztán maximum az egyetlen lehetőségeddel élhetsz, keresel más helyet.

Mondjuk én az első 5-nap után ahogy késne a fizetésem szimplán nem mennék be dolgozni,nyilván egyből menne a fenyegetőzés, de úgy őszintén kit érdekel ha kirúgnak? Van másik hely is :D

2020. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bánatpénz nem jár, de az MT szerint késedelmi kamat igen.


Viszont, ahogy előttem már írták, a késedelmi kamat a jegybanki alapkamathoz kötődik, ami elég régóta igen alacsony, így egy átlagfizetésnél ennyi csúszás után sem járna pár szár forintnál több késedelmi kamat.


Viszont a cég részéről egy szép gesztus lett volna, ha legalább ezt kifizeti még akkor is, ha sokra nem mész vele.


"Bánatpénzt" akkor tudok elképzelni, ha valamilyen hitelt fizetsz mondjuk, és a késés miatt a bank felmondja a szerződésed. A Téged ért "kár" miatt perelhetsz "sérelmi díjért". Így hívják. De ez nagyon rögös út.

2020. febr. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"de úgy őszintén kit érdekel ha kirúgnak? Van másik hely is :D"


De ha ezt így nézzük akkor a kérdésnek sincs értelme akkor kalap kabát és csá. Akkor nincs kérdés se.

2020. febr. 1. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!