Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmenjek a nemsokára induló...

Elmenjek a nemsokára induló hegesztő képzésre vagy várjam meg a gépi forgácsoló képzést ami nem tudom, hogy mikor fog indulni?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. CNC programozó lennék legszívesebben, de kitudja, hogy mikor indul vagy hogy indul-e. (a cég akivel beszéltem azt mondta indulni fog, de hogy mikor, az a jelentkezésektől függ). A hegesztés úgy ahogy tetszik, de inkább a pénz motivál ott. Hegesztő 9 hónapos a forgácsoló 12 hónap.
2020. febr. 4. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, hogy nagy valószínűséggel sehova nem fognak felvenni a tanfolyam után "CNC programozónak". Ahhoz szoktak kérni 2-3 év gyakorlatot, senkit nem érdekel, hogy egyébként meg tudnád-e oldani a feladatokat, vagy hogy milyen szép és okos vagy.


Pályakezdőként szerintem többet tudsz keresni heggesztőként, forgácsolóként esetleg lehet hosszabb távon fejlődési lehetőséged, ha szerencséd van és nem ragadsz be valami retek munkahelyre ahol droidokra van szükség (amiből van jópár kis hazánkban....)

2020. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 goaus ***** válasza:
Járd végig az utat CNC ig. Be lehet kerülni amugy. A hegesztő szakma irgalmatlan káros az egészségre, lehet rövid távon jol keresel - az is külföldön - de hosszu egészséges életet ne tervezz akkor.. CNC főleg programozás ezermillioszor jobb szakma.
2020. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csináljam meg OKJ-ba vagy próbáljak meg bekerülni duális képzésbe?
2020. febr. 5. 13:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem is duális képzésre, hanem sima nappali tagozatra.
2020. febr. 5. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye az idő fogytán és jelenleg szerintem már csak a sima gépi forgácsolót tudnám megcsinálni a régi OKJ rendszerbe
2020. febr. 5. 13:58
 6/7 goaus ***** válasza:
Duális lenne legjobb ha el tudod intézni, ha nem, akkor sima forgácsolo, utána CNC de időben jelentkezni mert rohadt népszerű... Nem véletlen persze, ma a szakmák királya, és a jövőben ha lehet még fontosabb lesz.
2020. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szakmák királya... röhögnöm kell :D


Nem ezen a területen dolgozol, gondolom.


Fontos meg csak a következő válságig lesz, amikor majd megint visszaesik az ipari termelés 30-50%-al....

2020. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!